Petal Search Nedir, Nasıl Kullanılır ? İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Petal Search Nedir, Nasıl Kullanılır ? İşte Detaylar

0

Huawei Arama Motoru Olan Petal Search Nedir ?

ABD ile yaşadığı sorunun ardından Petal Search adlı arama motoru çıkaran Huawei, yeniliklerine devam ediyor. Peki bu uygulama kullanıcılara ne gibi özellikler sunuyor ? Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Huawei, ABD ile yaşamış olduğu sorunlar sonrasında bir çok yaptırıma uğradı. Google Play hizmetlerini kullanamayan akıllı cihaz üreticisi, bu sorunun önüne geçmek için Petal Search arama motorunu kullanıma sundu. 2020 yılında kullanıma sunulan bu hizmete gelin yakınan bakalım.

Petal Search Özellikleri Nedir ?

Petal Search, bir arama motoru özelliklerine sahip olup, ayrı zamanda kısıtlamalardan dolayı uygulamaları indiremeyen kullanıcılar için AppGallery ve diğer üçüncü kaynaklar üzerinden gelen sonuçları kullanıcılara sunuyor. Uygulama ayrı zamanda güvenilir uygulama mağazasından gelen sonuçları da kullanıcılar için sunuyor.

AppGallery ile entegre bir şekilde çalışan arama motoru, üçüncü taraf yazılım kaynakları arasında ise Aptoide, APKMirror, APKMonk gibi noktaları da kullanıcıların hizmetine sunuyor. Bu yol sayesinde Google Play tarafında kısıtlanan Huawei kullanıcıları, istedikleri uygulamanın APK’sını indirerek kullanabiliyor.

petal-search-nedir

Huawei şirketi, arama sonuçlarında çıkan APK’ları ise kendi güvenlik hizmetinden geçirdiğini ifade ediyor. Bu yol sayesinde de kullanıcılar istedikleri uygulamanın APK’sını indirerek kullanabiliyor. Fakat indirilen bu uygulamaların orijinal olmadıklarını da söylemekte fayda var. Hemen hemen tüm uygulamaların APK’sı bulunsa da bazıları Google Play destekli olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse birçok banka uygulaması Google hizmetlerinden yararlandığı için APK’da bazı sorunlar çıkaracaktır.

Petal Search, uygulama APK’larını bulmak için özel olarak geliştirilen bir arama motoru olsa da haber, spor, müzik gibi aramaları da gerçekleştiriyor. Uygulamayı Huawei’in AppGallery uygulamasından indirebilirsiniz. Geliştirilen bu arama motoru kullanıcılara birçok özellik sunsa da eksik kaldığı yerlerde oluyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

YouTube, Tasarımını Değiştirdi ! Shorts Ön Plana Çıkıyor

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?