Performans Canavarı Toyota GR Corolla Duyuruldu !
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Performans Canavarı Toyota GR Corolla Duyuruldu !

0

Toyota GR Corolla

Toyota şirketi, GR modelleri arasına girecek yeni aracı olan GR Toyota modelini tanıttı. 300 HP olan arabanın detaylarına gelin birlikte bakalım..

Toyota şirketi bir yeniliğe daha adım atmayı hedefliyor. Genellikle herkesin aklına aile arabasıyla gelen Toyota bu durumdan biraz şikayetçi. Toyota, insanların aklındaki bu düşünceyi değiştirmek için performansa dayalı otomobiller geliştirmeyi düşünmektedir. 2020 yılında tanıtmış olduğu ikinci GR modeli olan Toyota Yaris ile büyük beğeni toplayan Toyota, şimdi yeni GR modelini duyurdu.

Çok fazla sayıda ülkede heyecanla beklenen ikinci GR modeli olan Toyota Yaris satışa sunulmamıştı. Toyota bu modelinden sonra şimdi de yeni GR model arabasını tanıttı. Gelin birlikte Toyota’nın çıkarmış olduğu bu yeni performans aracına bakalım.

Toyota GR Corolla, 300 HP İle Çıkacak !

toyota-gr-corolla-çıkıyorToyota şirketinin üçüncü GR modeli olan Toyota GR Corolla, satışa sunulmadan bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Toyota’nın bir önceki çıkarmış olduğu GR Yaris ile bir çok konuda benzer olsa da GR Corolla’nın beygir ve performans gücü GR Yaris’e oranla çok daha üst seviyede. GR Yaris’in beygir gücü 261 HP iken GR Corolla’nın beygir gücü 300 HP olmuştur.

Performans tutkuluları için üretilmiş olan aracın, ağırlığının düşük olması için karbon fiber çatı kullanılmıştır. Bu karbon fiber çatı ile birlikte de arabayı kullandığınızda sahip olduğunuz gücü hissedeceğiniz aracın daha seri gitmesine olanak sağlamaktadır.

Performans olarak çok güçlü olan Toyota GR Corolla model arabanın ne zaman seri üretime geçeceği hakkında tam olarak bir bilgi yok. Aracın doğal olarak ne zaman seri üretime geçmediğini bilmiyoruz bu nedenden dolayı da fiyatı; ile ilgili bir haberde edinilmiyor. Fakat bazı iddialara göre Toyota GR Corolla 32.000 dolarlık ( 470.000TL vergisiz); başlangıç fiyatı ile birlikte satılabilecektir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? hemen aşağıdaki linke tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz.

Starlink Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek ?

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz..

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?