Özel Üretim Ferrari SP48 Unica Tanıtıldı ! Yalnız 1 Sahibi Olacak
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Özel Üretim Ferrari SP48 Unica Tanıtıldı ! Yalnız 1 Sahibi Olacak

0

Ferrari SP48 Unica 

İtalya merkezli dünya devi Ferrari, sadece bir kişi için ürettiği yeni otomobili Ferrari SP48’i tanıttı. Ferrari F8 Tributo göz önünde tutularak üretilen otomobil, tasarımdaki çalışmalarıyla tüm kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Gelin Ferrari’nin üretmiş olduğu yeni aracı daha yakından inceleyelim..

Dünyanın önde gelen spor araba üreticilerinden Ferrari, bugün çıkarmış olduğu yeni süper otomobili Ferrari SP48’i tanıttı. Efsane model olarak geçen F8 Tributo baz alınarak geliştirilen araç, buna rağmen ne Tributo’ya ne de diğer Ferrari modellerine benzer bir tasarım ile geldi. Yeni model araç diğer Ferrari modellerini dışında yep yeni tasarımı ile tanıtılmıştır.

Yeni model Ferrari SP48 Unica, bünyesinde bulunan bir başka özelliği ile diğer model arabalardan ayrılıyor. Ferrari çıkardığı bu yeni aracı sadece tek bir kişi için tasarlayıp üretmiştir. Ferrari şirketi tarafından açıklanan bilgilere göre yeni aracın alıcısı, araçtaki en ufak detay hakkında bile söz sahibi olmuştur.

Sadece 1 Kişinin Sahip Olacağı Ferrari SP48 Unica !

ferrari-sp48-unica

Özel olarak üretilen ve tasarlanan Ferrari SP48 Unica, genel anlamda üzerinde yumuşak hatlar taşımaktadır. Araçta kullanılan jantlar daha agresif bir görünüm oluşturmuşken kullanılan ön tamponun ise narinliği oldukça göz alıyor. Ön ve yanları tamamen cam olan aracın ezber bozan bir şekilde arka tarafında hiç cam kullanılmamış. Yeni modelin henüz iç tasarımı ile ilgili bir açıklama veya görsel paylaşımı olmadığını sizlere hatırlatalım.

Ferrari F8 Tributo aracı baz alınarak yapılsa da Ferrari henüz hangi teknik değişimlerin olduğu; konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak bu yeni modelin F8 Tributo motorunu kullandığını düşünürsek 3.9 litrelik çift turbolu V8; motor ile geldiğini söyleyebiliriz. 710 beygir gücü ve 710 Nm tork üretme kapasitesine sahip olan bu motor, aracın; 100 km hıza sadece 2.9 saniye de ulaşmasına olanak sağlıyor.

Ferrari şirketi yine aynı şekilde bu yeni aracın fiyatı konusunda da bir açıklama gerçekleştirmedi. Tabi ki de üretilen bu aracın özel olması, fiyatın uçuk olabileceğini gösteriyor. Aracın genel olarak F8 Tributo’ya benzediğini göz önünde bulundurursak fiyatı da aşağı yukarı tahmin edebiliriz. F8 Tributo’nun 280 bin dolarlık fiyat etiketine sahip olduğunu yine sizlere ifade edelim.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Kia, 2023 Model Soul Modelini Tanıttı ! İşte Detaylar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?