Oluşturduğunuz Emojileri Tüm Dünya Kullansın ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Oluşturduğunuz Emojileri Tüm Dünya Kullansın ! İşte Detaylar

0

Kendi emojini yapma 

Emoji oluşturmadaki yetkili şirket Unicode Consortium, kullanıcıların kendi oluşturacakları emojilerin tüm dünyada yayınlanmasına izin verecek. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Daha önceki dönemlerde arkadaşlarınızla mesajlaştığınız sırada duygularınızı veya tepkinizi belli edecek herhangi bir emoji bulamadınız mı ? Binlerce emoji olsa da bazı durumlarda insan duygularını veya tepkilerini belli edecek bir emoji bulmakta sıkıntılar çekiyor. Fakat Unicode Consortium’un açmış olduğu yeni başvurular ile bu sıkıntıların üstesinden gelebilirsiniz. Emoji oluşturmada yetkili ve kar amacı gütmeyen Unicode Consortium, kullanıcılarına kendi emojilerini resmi olarak tasarlama şansını veriyor. Gelin birlikte başvurunun detaylarını inceleyelim.

Kendi Emojilerinizi Yapın Tüm Dünya Kullansın !

kendi-emojini-yapma

Telefonunuzda aslında kullanmasanız bile binlerce emoji yer almaktadır. Bu nedenden dolayı yeni bir emoji oluşturmadan önce mutlaka hali hazırda bulunan diğer emojilerinizi göz atmayı unutmayın. Unicode Consortium’un resmi internet sitesinde ise daha önceki emojilerin kabul görmüş ya da kabul görmemiş hallerini rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Resmi internet sitesindeki emojileri kontrol ederek Unicode Consortium‘un nasıl emojiler aradığını daha yakından görebilirsiniz. Ayrıca kabul görme ve istenmeyen faktörlere bakarak da emojilerinizi kabul ettirirken daha fazla şansa sahip olabilirsiniz.

Unicode Consortium, başvurularınızı nasıl tamamlayacağınız ve göndereceğinizde; dahil olmak üzere son derece detaylı bir gönderim raporunu sizlere sunuyor. Formda sizden istenilen tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurmaya çalışın. Aksi takdirde başvurunuz Unicode Consortium tarafından kabul edilmeyebilir.

Oluşturacağınız bu emojilerin tabi ki şirket tarafından onaylanacağı ve kullanıcılara sunulacağının bir garantisi yoktur. Şirketin en çok dikkat ettiği konuların başında özgünlük gelmektedir. Bir emoji oluşturmadan önce mutlaka hali hazırda bulunan diğer emojilere ya da şirketin; resmi sayfasındaki kabul edilen emojilere bakabilirsiniz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

TRT, Netflix Benzeri Bir Platform Kuruyor ! Tüm Detaylar

kendi emojini yapma 

Araştırmamızı istediğiniz bir konu mu var ? Web sitemizin en aşağı kısmındaki İSTEK sayfasından araştırılmasını istediğiniz konuları bizlere aktarabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya adreslerimizden de bizleri takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?