Netflix’in Reklamlı Abonelik Sistemi Çıktı ! İşte Fiyatlar
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi/Film

Netflix’in Reklamlı Abonelik Sistemi Çıktı ! İşte Fiyatlar

0

Netflix platformunun geçtiğimiz aylarda tanıtmış olduğu reklamlı abonelik sistemi bugün resmi olarak açıklandı. Reklamlı abonelik planının ilk olarak hangi ülkelerde kullanıma sunulacağı ve fiyatı da belli oldu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Dünyanın en büyük dizi ve film yayın platformlarından birisi olarak gösterilen Netflix, karşı çıktığı reklamlı abonelik hizmetine geçtiğimiz yılbaşı yeşil ışık yakmıştı. Bu haber sonrası paket hakkında çeşitli dedikodular çıksa da Netflix, bu yeni abonelik sistemi hakkında ki sessizliğini korudu. Bugün yapılan basın toplantısında Netflix yetkilileri, yeni çıkarılan reklamlı premium paketi resmi olarak tanıttı. Peki tanıtılan bu yeni paketin fiyatı nedir ?

Bazı içerikler dahil olmayacak

netflix reklamlı abonelik hizmetini açıkladıYapılan basın açıklamasında reklamlı abonelik planının ilk başta 3 Kasım’dan itibaren 12 ülkede hizmete gireceği açıklandı. Brezilya, Avustralya, Fransa, Kanada, ABD, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya ve Birleşik Krallık’da kullanıma sunulacak olan paketler ABD fiyatı olan 6.99 dolar üzerinden alınacaktır. Netflix, bu konuda stratejik bir hamle gerçekleştirdi. Reklamlı planını, Disney+’ın reklamlı planından 1 ay önce ve 1 dolar daha aza sunmuş olacak.

Yeni reklamlı planda ilk olarak platformdaki tüm içeriklerin %5 ila %10’luk bir kısmı gösterilmeyecektir. Henüz hangi içeriklerin eksik olacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat kullanıcılara göre popüler olan içerikler bu planda yer almayacak. Ayrıca reklamlı plana abone olan kullanıcılar içerikleri  sadece 1 cihazda ve 720p çözünürlükte izleyebilecektir. Netflix, içeriklerdeki reklamların izlenebilmesi içinde sadece bu pakette geçerli olan indirme seçeneğini de kaldırıyor.

4 Dakika reklam olması beklenmekte

Yapılan basın toplantısında içeriklerin içerisinde olan reklam sürelerine de değinilmiştir. Reklamlı pakete abone olan kullanıcılar, izledikleri 1 saatlik içerikte ortalama 4-5 dakika reklam izleyecekler. 1 saatlik içeriğe ortalama 10-20 dakika arası reklam gösteren televizyonları düşününce Netflix bu konuda daha ılımlı gözüküyor. Açıklamalarda ayrıca reklamların 15 ila 30 saniye arasında süreceği ve geçilmeyeceği de iletilmiştir. Netflix’in bu yeni planının ne zaman ülkemize geleceği hakkında ise bir açıklama yapılmadı. Tahminlere göre bu reklamlı abonelik sistemi ülkemizde 30-40 TL bandında olacaktır.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

House of the Dragon kaç sezon sürecek ? İşte detaylar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?