Netflix’e Yeni Rakip Çıktı ! ‘Warner Bros Discovery’ Nedir ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Netflix’e Yeni Rakip Çıktı ! ‘Warner Bros Discovery’ Nedir ?

0

Warner Bros Discovery

Netflix şirketinin korktuğu başına geldi. WarnerMedia ve Discovery şirketleri birleşerek Warner Bros. Discovery isimli yeni şirketi kurdu. Gelin detaylara birlikte bakalım..

HBO Max ve Discovery Plus’ın çatı işletmeleri olan WarnerMedia ve Discovery, bugün itibariyle birleşerek Warner Bros. Discovery adlı yeni şirketi kurduğunu tüm kamuoyuna bildirdi. Oluşan bu yeni şirket, çatısı altında HBO’dan CNN’e, Cartoon Network’den DC Comics’e pek çok şirkete ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

WarnerMedia ve Discovery, Warner Bros. Discovery Şirketini Kurdu !

WarnerMedia’nın şu anki sahibi olan AT&T’nin yatırımcıları, şirketin içerik güç merkezinin Discovery’e devredilmesine ve Werner Bros. Discovery adında yeni bir şirket kurmasına olanak sağlayan sözleşmeyi bugün itibariyle onayladı.

Şirketler tarafından geçen yıl birleşmenin ilk adımları atılırken yapılan açıklamada, bu yeni işin ve akış hizmetleri için daha fazla orijinal içeriğe yatırım alabilecek, küresel TV ekranlarında ve yayın kanallarında gösterime girebilecek, daha modern video deneyimleri sunan bir hizmet verebileceklerini açıklamışlardır.

Discovery Başkanı ve aynı zamanda CEO’su olan David Zaslav, kurulan bu yeni şirketi yönetmeyi bekliyor. WarnerMedia şirketinde görev alan yöneticiler ise anlaşmanın kesinleşmesinden sonra Zaslav’ın yönetim ekibine geçtiklerini ilettiler.

Bu yeni oluşturulan çatı şirketleri altında HBO Max ve Discovery Plus’ın direkt olarak tek bir platformdan yayınlanması ve içeriklerinin birleştirilmesi beklenmektedir. WarnerMedia’nın popüler içerikleri ile HBO Max’ın içerikleri birleştirilip 200’ün üstünde ülkede aynı anda yayına girecek.

Warner Bros. Discovery, Netflix’i Nasıl Etkiler ?

warner-bros-discoveryYaşanılan bu birleşmenin Netflix açısından da ne kadar korkutucu olduğunu söylememiz gerekiyor. Tek başına HBO Max bile içerikleriyle Netflix’e rakip olabilecekken,  Discovery içeriklerinin de; eklenmesiyle tamamen korkulu bir rüya haline dönüşüyor. Yeni kurulan bu şirket belki gelecekte pastanın büyük bir bölümünü ısırabilir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Netflix, Kripto Para Belgeseli Çıkarıyor !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

Sizin için araştırmamızı istediğiniz konu varsa istek sayfasından bize iletebilirsiniz.

Warner Bros discovery

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?