Netflix’de Reklam Dönemi Mi Başlıyor ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Netflix’de Reklam Dönemi Mi Başlıyor ?

0

Dünyanın en popüler film/dizi izleme platformu olan Netflix, reklam gösterimi tartışmalarıyla karşı karşıya. Şirket yıllardır platformda reklam gösterilmeyeceğini ifade etse de bu kararı tekrar gözden geçirecek. Netflix Finans Müdürü olan Spencer Neumann, dün itibariyle tartışmalar hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Dünya genelinde 213.6 milyon abonesi bulunan Netflix, çok sevilen dizi ve filmleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Geçtiğimiz yıl platformun en çok izlenen dizisi  olan Squid Game ile abone sayılarını arttıran şirket, aylık abone fiyatlarıyla sık sık eleştirilmekte. Platformda reklam izleyecek miyiz ? Netfilix’de yeni bir dönem mi başlıyor ? Tüm soruların cevabı şimdi yazımızın geri kalanında

Netflix’de Reklam İzleyecek Miyiz ?

netflix-reklamNetflix’in Finans Müdürü olan Spencer Neuman, bir yatırım konferansında yaptığı açıklamalarla birlikte gündeme oturdu. Spencer, şirketin ilerleyen zamanlarda reklam gösterimine olan tavrının değişebileceğini ifade etti. Sözlerinin devamında ise, şu an için reklamların masada olmadığını ve görüşülmediğini söyledi. Daha önceki dönemlerde, yapmış oldukları açıklamalarda reklam gösterimini tamamen reddeden şirketin günümüzde böyle bir açıklama yapması Netflix takipçilerini oldukça şaşırtmıştır.

Rakip firmaların rekabete dahil olması ve yakın bir zamanda yayın hayatlarına başlayacak olmaları, Netflix’in böyle bir karar almasına sebep olmuş olabilir. Platformda henüz reklam gösterimi olmazken Netflix, düzenli olarak abonelik ücretlerini arttırmakta. Fiyat artışından şikayet eden kullanıcılar, gelecek olan reklamlar ile birlikte biraz olsun rahatlayabilecek.

Şirketin bu zamlı tarifelerinin yanında uygun abonelik hizmetleri de bulunmaktadır. Yeni gelen zamlarla birlikte Türkiye’deki en uygun tarife 27 TL olarak belirlenmiştir. Çoğu kullanıcı sosyal medyadan, yeni gelen zammın fazla olduğunu söyleyerek platformu eleştirmiştir. Netflix’in geçen yıl vermiş olduğu verilere göre Türkiye’deki abone sayısı 3.5 milyondur. Türkiye’deki kullanıcıların en çok talep ettiği paket ise ekonomik yani en düşük fiyatla satılan pakettir.

netflix-reklam-engellemeSiz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce Netflix haklı mı ? Platformu kullanırken reklamlar ile karşılaşmak ister misiniz ? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Lezzet Ankara Uygulaması Nedir, Nasıl Kayıt Olunur ?

Yazılarımızdan ilk siz haberdar olmak isterseniz hemen web sitemize abone olabilirsiniz. İstediğiniz bir konu varsa sitemizin en altında bulunan istek sayfasından bize iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?