Netflix, Sürpriz Kutu Özelliğini Kullanıma Sundu ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Netflix, Sürpriz Kutu Özelliğini Kullanıma Sundu ! İşte Detaylar

0

Netflix platformu, çocukların en sevdiği dizi ve filmlerin rasgele oynatmalarına olanak sağlayan Sürpriz Kutu özelliğini kullanıcılarına tanıttı. Bugünkü yazımızda sizlere Netflix’in getirmiş olduğu yeni özellik olarak Sürpriz Kutu özelliğini inceleyeceğiz. Platform çocuk profili için yeni özelliğini bugünden itibaren kullanıma sundu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Netflix, her yaş aralığındaki kullanıcılar için içerik üretirken tabi ki küçük yaştaki kullanıcıları da pas geçmiyor. Küçük yaştaki kullanıcılar için çıkarmış olduğu içerikleri çocuk profilinde paylaşan platform, bu profilin kullanımını ise tamamen ebeveynlere  bırakmaktadır.

Netflix şirketi akıllı tv uygulaması için yayınlamış olduğu güncelleme ile çocuk profiline Sürpriz Kutu (Mystery Box) bölümünü eklemiştir. Platform, geçtiğimiz yıl arayüzü tamamen değiştirip küçük yaştaki kullanıcıların sevdiği dizi ve filleri ön plana çıkarmıştı. Bugün paylaşılan Sürpriz Kutu özelliği de buna benzer bir özellik olacaktır.

Netflix, Sürpriz Kutu Özelliği ile Çocuklara Rasgele Önerilerde Bulunacak !

Bugünden sonra Netflix platformunun çocuk profilinde soru işareti bulunan büyük bir kutu yer alacaktır. Bu kutuya tıklanması halinde çocukların sevdiği dizi ve filmlerden rasgele bir içerik karşınıza çıkacaktır. Platform bu özelliğin bin benzerini ise yetişkinlerin profilinde ‘Bir Şeyler Oynat’ kutusu ile sağlıyor.

netflix-sürpiz-kutu-özelliğini-kullanıma-soktu

Netflix, yayınlamış olduğu bu özelliği akıllı tv uygulamasında kullanıcıların beğenisine sundu. Mobil ve bilgisayar uygulamalarında ise henüz bir değişiklik yapılmamıştır. Bu özellikten sonra konuyla ilgili yetkililerden de açıklama gelmiştir. Çocuk ve Aile birimi İnovasyon Yöneticisi TJ Marston, güncelleme yapma sebeplerini şu ifadeler ile açıkladı ;

Çocuklar hep sevdikleri şeyleri isterler. Favori oyuncakları, yiyecekleri ve şarkılarından onları vazgeçirip yeni bir şeyi denemelerini sağlamak zordur. Bu yüzden bugün tüm dünyadaki televizyonlara yeni bir Sürpriz Kutu özelliği getiriyoruz. Bu özellik, çocuklara eğlenceli ve güvenli bir alan sunarak yeni favori dizi ve filmlerini; keşfetmelerini veya tanıdık bir simayla tekrar buluşmalarını sağlayacak.

Netflix küçük yaştaki kullanıcıları unutmayıp sürekli bu profilde güncellemeler yayınlıyor. Platform daha öncesinde ise Çocuk Aktivite Raporu adlı yeni bir özelliğini de tanıtmıştır. Ailelerin kontrolünü daha da arttıran bu araç, çocukların hangi içeriklerden hoşlandığını; ve hangi karakterleri sevdiği gibi verilerin daha iyi anlaşılmasına olanak sağladı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

HBO Max’ın İlk Yerli Dizi Kör Nokta Hakkındaki Tüm Bilgiler !

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?