Netflix, Profil Aktarımı Özelliğini Duyurdu ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi/Film

Netflix, Profil Aktarımı Özelliğini Duyurdu ! İşte Detaylar

0

Netflix, profil aktarımı isimli yeni bir özellik getirdi. Platform kullanıcıların şifre paylaşmasının önüne geçmek istiyor. Gelin haberin devamını birlikte inceleyelim.

Dizi/Film platformlarının en popüleri kabul edilen Netflix, kullanıcılarının ortak hesap kullanmasının önüne geçmek istiyor. Daha önceki aylarda şifre paylaşımını durdurmak için somut adımlar atan şirket, şimdi ise abonelerine kolayca hesap transferi yapma imkanı sağlıyor.

Netflix, Profil Aktarımı Özelliği İle Şifre Paylaşımını Durdurmak İstiyor

Şirket tarafından hazırlanan yazıya göre, platformda artık hesap taşımanın çok kolay bir hale geldiği gözüküyor. Mevcut bir hesaptaki abone profili, kolayca diğer bir hesaba aktarılabilecek. Profil aktarımı isimli özellik; kişileştirilmiş öneriler, izlenme geçmişi, favori listesi ve ayarları içerisinde taşımayı içermektedir.

Ürün İnovasyon müdürü Timi Kosztin, “Aileler büyür, ilişkiler biter. Ancak yaşam değişiklikleri boyunca, Netflix seyiriniz aynı kalmalı. Değişikliklerle dolu bir hayatta Netflix profilinizin aynı kalmasına izin verin, bu sayede de arkanıza yaslanıp kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

netflix-profil-aktarımı-özelliği-nedir

Netflix’in hizmet şartlarına göre, bir kullanıcı hesabının ev üyeleri dışındaki kişilerle paylaşılması yasak. Netflix, yıllarca yapılan bu işlemlere göz yumduktan sonra nihayet günümüzde bir somut adım attı. Platform, hesabını aynı evdeki bireyler dışındaki kişiler ile paylaşan kullanıcılarından daha fazla ücret talep edeceği bir sistem üzerinde çalışıyor.

İlk olarak geçtiğimiz Mart ayında Netflix bazı ülkelerde “ekstra üye” özelliğini test etti. Bu özellik, hesap paylaşımı yapan kullanıcılardan ekstra ödeme almayı hedefliyordu. Ayrı zamanda Temmuz ayında platform “yeni ev ekle” özelliği ile aynı hesaba yeni kullanıcı eklemenin farklı bir seçeneğini sundu.

Bu yıl abone sayılarında büyük bir düşüş yaşayan Netflix, platform için yeni kararlar almaya başladı. Şirketin 2022 raporuna göre yaklaşık 100 milyon evde tek hesap kullanılmakta. Ayrıca ABD için ayda 6.99 dolar belirlenen reklamlı abonelik, 3 Kasım tarihinde erişilebilir olacak.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?