Netflix, Kripto Para Belgeseli Çıkarıyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi/Film

Netflix, Kripto Para Belgeseli Çıkarıyor !

0

Kripto para belgeseli 

Netflix, çıkaracağı yeni kripto para belgeseli ile tartışma ortamı yarattı. Çıkarılacak olan yeni kripto para belgeseli olan ‘Trust No One: The Hunt For The Crypto King’ adlı yapımı gelin birlikte inceleyelim.

Netflix şirketi, dolandırıcıların hikayelerini bir yapım haline getirmeye devam ediyor. İlk başta Invented Anna, sonrasında ise Tinder Scammer ve şimdide Trust No One: The Hunt For The Crypto King belgeselini tanıtan Netflix, kripto para dünyasında gerçekleştirilen en büyük dolandırıcılık hikayelerinin birisini daha yayınlıyor.

Trust No One: The Hunt For The Crypto King’in Konusu Nedir ?

Luke Sewell’in yönetimini yaptığı yeni Netflix yapımı, muazzam bir kripto para teorisini araştırmakta. Trust No One: The Hunt For The Crypto King isimli bu yapım, 2018 yılının sonunda ortadan kaybolan 120 milyon dolarlık QuadrigaCX ve Gerald Cotten coinlerini ele almaktadır.

Geral Cotten adlı girişimci, ortağı olan Michael Patryn ile beraber neredeyse hiç kimsenin kripto para birimleri hakkında konuşmadığı 2013 tarihinde QuadrigaCX kripto parasını yarattı. 2017 tarihinde Bitcoin’in değerinin arttığında, ortak olanlar QuadrigaCX’i doviz piyasası olarak vadesini uzatmaya karar verdiler.

Ancak polisler bir sonuca ulaşamadan Gerald Cotten, sindirim sistemini uyaran bir bağırsak hastalığı olan; Crohn hastalığına yakalanarak 2018 yılında hayatını kaybetti. Ünlü kripto para yaratıcısının ölümüyle birlikte QuadrigaCX parasına ne olacağı bir merak konusu oldu. Bir danışmanlık firması olan Ernest and Young, piyasadaki cüzdanların boş olduğunu ve 110 binden; fazla kullanıcıya ait tam 120 milyon değerindeki kripto para biriminin kaybolduğunu söyledi.

kripto-para-belgeseliSonradan devam eden diğer soruşturmalar, Cotten’in müşterileri çekmek için bazı fake hesaplar oluşturduğunu gösterdi. Fakat açılan bu fake hesapların şifreleri bilinmediği için içerisindeki paralarda girişimci ile toprağın altında kaldı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? Hemen okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bitcoin Bitiyor: Ne Kadar Bitcoin Kaldı ?

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

Sizin için araştırmamızı istediğiniz konu varsa istek sayfasından bize iletebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?