Netflix, İlk Kez Abone Kaybetti ! Hisseler Düşüşe Geçti
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Netflix, İlk Kez Abone Kaybetti ! Hisseler Düşüşe Geçti

0

Netflix Abone Kaybı

En popüler dizi ve film platformlarının başında yer alan Netflix, bu yıl uzun bir aradan sonra ilk kez abone kaybettiğini açıkladı. Araştırmacılara göre yaşanılan bu düşüşün devamı da çok geç olmadan gelecek. Gelin detaylara birlikte bakalım..

Son yıllarda dizi ve film platformu denilince herkesin aklında ilk gelen firma olan Netflix hem dünyada hem de ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Son dönemlerde HBO Max, Amazon Prime Video ve Disney+ şirketlerinin de bu piyasaya girişi sonucunda artan rekabet bazı durumlarda Netflix’i zor durumlara sokabilmektedir.

Her yıl 4 kez toplam kullanıcı sayısını ve diğer istatistiklerini müşterileri ile paylaşan; Netflix, 2022’nin ilk çeyreğinin istatistiklerini de paylaştı. Fakat açıklanan bu istatistiklerde uzun bir aradan sonra kullanıcı sayısının azaldığı görülmektedir.

Netflix’in Devri Kapanıyor Mu ?

netflix-abone-kaybettiğini-açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirketin yayınladığı verilerde, şirketin 2022 yılının; ilk çeyreğinde 200.000 bin kullanıcı kaybetmesi dikkat çekmektedir. Netflix, son 10 yıldır hiç bu kadar kullanıcı kaybettiğini açıklamamıştır. Tam tersine her yıl verilen verilere baktığımızda büyük bir kullanıcı kitlesi kazandığını görüyorduk. Analistler 2022 yılının ikinci çeyreğinde bu sayının 2.000.000 milyon kişiye ulaşabileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

Netflix istatistikleri kullanıcıları ile paylaştıktan sonra şirketin hisselerinde düşüşler meydana geldi. Kısa bir sürede %25 değer kaybeden hisselerin üzerine JP Morgan analistleri ‘Netflix’i zorlu günler bekliyor’ diyerek gelecek günlerde bu hisselerin ve kullanıcıların daha da düşebileceğine dikkat çekti.

Pek çok kullanıcı bu durumu Netflix’in göreceli olarak kalitesinin düşmesine; ve rakiplerinin daha yenilikçi adımlar atması ile bağdaştırıyor. Avrupa genelinde yapılan anketlerde kullanıcılar Disney+ ve HBO Max’ın çok daha iyi bir seçenek olduğu konusunda tartışıyorlar. Kullanıcıların bu konu hakkında böyle düşünmesinin en büyük nedenlerinden birisi ise Netflix’in en; son getirmiş olduğu hesap paylaşma yasağı diyebiliriz. Analistlerin ve uzmanların yapmış oldukları bu tahminler; tutarsa, Netflix’in devrinin kapanacağını ve diğer dizi/film platformlarının başlayacağını söyleyebiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Bu yazı dikkatinizi çekebilir !

Netflix, Yeni Oyununun Tarihini Duyurdu ! ‘Exploding Kittens’

Netflix Abone Kaybı

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?