Netflix, Canlı Yayın Özelliği Getiriyor ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Netflix, Canlı Yayın Özelliği Getiriyor ! İşte Detaylar

0

Netflix canlı yayın

En popüler video akış platformu olarak gösterilen Netflix’in canlı yayın özelliği üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Dünyada en çok aboneye sahip olan video akış platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda abonelerin diğer kullanıcılar ile şifre paylaşımı yapması üzerine yaptırım kararı almıştı. Bu olaylardan neticesinde dünya geneline yapmış olduğu zamlardan sonra platform hızlı bir şekilde abone kaybetmeye başladı.

HBO Max ve Disney Plus gibi rakip platformların yayına girmesiyle birlikte Netlfix’de yaprak dökümü başladı. Bu rekabet sonrasında ise Netflix’in hisseleri hızlı bir şekilde düşmeye başladı. Bu olumsuz etkilerin ardından Netflix, canlı yayın özelliği ile eski mutlu günlerine dönmeyi amaçlıyor. Platformda yayınlanacak programlar bile belli olmaya başladı. Gelin haberin detaylarını birlikte inceleyelim.

Netflix, Canlı Yayın Özelliği Üzerinde Duruyor !

netflix canlı yayın

Deadline’ın yapmış olduğu habere göre Netflix, canlı yayın özelliği ile stand-up ve televizyon programları gibi yapımları platformundan yayınlamak istiyor. Netflix’in yayınlanacak programların aksine bir de canlı oylama özelliği de getireceği iddialar arasında yer alıyor.

Netflix’in en büyük rakiplerinden birisi olan Disney Plus’ta yakın zamanda yıllardır televizyonda yayınlanan Yıldızlarla Dans adlı programı canlı bir şekilde platformunda yayınlayacağını kullanıcıları ile duyurmuştu. Netflix şirketinin de bu özelliği getirmesi ile birlikte bu tarz eğlenceli programları platformunda yayınlaması bekleniyor.

Netflix’in getireceği bu özellik ve diğer projeleri hakkında henüz daha fazla detay bulunmuyor. Netflix’in bu özelliği henüz geliştirme aşamasında olduğunu da yine sizlerle paylaşmamız gerekiyor. Fakat platformun kaybettiği kullanıcıları geri getirmek için yaptığı bu özelliği biran önce getirmesi düşünülüyor.

Sizce Netflix’in getireceği bu özellik platforma yeni bir hava katar mı ? Aboneler bu gibi değişiklikler sonrasında platformda kalmayı düşünürler mi ? Amazon, HBO Max ve Disney Plus’ın yayın hayatına başladığını düşündüğümüzde bu ihtimallerinde tek tek zorlaştığını söyleyebiliriz.

Canlı yayın özelliği ne zaman gelecek ?

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Marvel Dizisi She-Hulk Ne Zaman Yayına Girecek ?

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?