NBA, Metaverse ve NFT’leri Basketbol İle Birleştiriyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

NBA, Metaverse ve NFT’leri Basketbol İle Birleştiriyor !

0

Dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olan NBA, yeni web 3.0 projesi NBAxNFT projesini kullanıcılara açıkladı. Açıklamalara bakarsak bu girişim, NFT’ler, oyunlar ve Metaverse gibi araçlar ile basketbolu birleştirerek basketbol severlerin bu konular ile etkileşim kurmasını sağlayacak. Gelin detaylara birlikte bakalım..

Kripto paralar ile NFT sektörü dünyada hız kesmeden devam ettiğini her gün karşımıza çıkan yeni haberlerden anlamaktayız. Bu sektöre dünyada genel anlamda herkes şüphe ile baksa da metaverse kavramının git gide gelişmesi, NFT’lerin ise farklı alanlardan yatırımlar almasını sağlamaktadır.

Spor dünyası da son dönemlerde bu alanda oldukça büyük girişimler yapmaktadır. Daha öncesinde Barcelona, AC Milan ve Liverpool (buraya tıklayarak okuyabilirsiniz) gibi dünyanın önde gelen spor kulüplerinden NFT girişimleri gelmişti. Şimdi ise futbol değil bir başka branştan NFT sektörü için büyük bir adım geldi.

NBA’den Yeni Proje: NBAxNFT

nba-nft-web-3.0-projesini-duyurduDünyanın en büyük basketbol organizasyonu kabul edilen NBA, geçtiğimiz günlerde yeni NFT girişimi olan NBAxNFT projesini açıkladı. Dün gece play-off müsabakaları başlayan ve büyük bir merakla devam eden lig; bu projenin amacının basketbol ve Web 3.0’ı birleştirmek olduğunu, buna oyunların, NFT’nin; ve Metaverse’ün de dahil olduğunu açıkladı. Kısaca açıklamak gerekirse bu proje basketbol severleri NFT, metaverse ve oyun gibi kavramları daha; iyi anlamaları ve etkileşim kurmaları için geliştiriliyor.

Bu dev organizasyonun dijital ile ilk karşılaşması olmadığını sizlere hatırlatalım. NBA, geçtiğimiz dönemlerde blok zincir üzerine kurulmuş Top Shot isimli NFT piyasasını kurmuştu. Bu platformun amacı ise NBA’deki ikonik anların NFT’ye dönüştürülerek satılmasına olanak sağlıyordu. Açıklanan yeni projede NBA’in konu hakkındaki adımlarını geliştirmek ve yaşanılan bu teknolojik gelişmeleri; basketbol severler ile buluşturmak istediğini gösteriyor. Yakın bir gelecekte NBAxNFT projesinin Top Shot ile ortak düzenlemeler yapabileceğinin de altını çizelim. Duyurulan bu projenin ise Discord ve Twitter hesapları şimdiden açılmıştır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?