Müzik Dinleyerek Para Kazanmanın 5 Yolu ! 2022
  1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanma

Müzik Dinleyerek Para Kazanmanın 5 Yolu ! 2022

0

Müzik Dinleyerek Para Kazanılır mı ? İşte Detaylar

Müzik Dinleyerek Para Kazanma 

Günümüzde Youtube ve Spotify tarzında ücretli ve ücretsiz müzik dinleyebileceğimiz platformlar bulunmaktadır. Ancak müzik dinleyerek gelir elde edebileceğimiz bir takım web siteler ve uygulamalarda bulunuyor. Gelin birlikte müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz uygulamaları ve web sitelerini inceleyelim.

Müzik Blogu Açmak

Blog açmak ve bu blogu geliştirmek zaman ve emek isteyen bir unsurdur. Fakat maddi karşılığına bakacak olursak bu iş emeklerinizin karşılığını verebilir. Eğer iyi bir müzik blogu yazarı olmak istiyorsanız bir müzik türüne odaklanabilir ve çevrenizi geniş tutabilirsiniz. Bu sayede yeni insanlar, sanatçılar ve mekan sahipleri ile tanışabilirsiniz.

Bir müzik türünde karar kıldıysanız artık sıradaki adıma geçebilirsiniz. Önceliğinizi piyasada yeni çıkan albümlere ve sanatçılara verebilirsiniz. Bu sayede yeni kişiler ve eserler hakkındaki düşüncelerinizi özgün bir şekilde blogunuza yazabilirsiniz. Blogunuz da konser, canlı performans ve mekan tanıtımlarının reklamını yapabilirsiniz.

Şarkılara Puan Vererek Para Kazanın

Şarkıları dinleyerek puan verebileceğiniz ve ayrı zamanda oylayarak para, hediye çeki ve konser bileti kazanabileceğiniz bir çok internet sitesi bulunmaktadır. Hit Predictor, Playlist Push, Current.us, Music xRay, RadioEarn ve Research.fm tarzındaki siteler web dünyasındaki popülerliklerini koruyorlar.

Bu saydığımız sitelerin popülerliği arttıkça, bu yolla para kazananların sayısı da oldukça artıyor. Bu işe girişmeden önce araştırma yaparak size en uygun siteyi bulmanız gerekiyor. Bazı sitelerde istediğiniz şarkıları seçerek para kazanabiliyorken bazı sitelerde ise algoritma sizlere şarkı dinletiyor. En sonunda ise siteye göre değişkenlik gösterse de gelir elde edebiliyorsunuz.

Şarkı Sözlerini Çevirerek Para Kazanma

müzik-dinleyerek-para-kazanmanın-5-yolu

Şarkı sözlerini çevirmek en az dinleyerek para kazanma kadar kazançlı bir iştir. Birçok uygulama yada web sitesi, sizlere çevirdiğiniz şarkı başına veya çalıştığınız süreye göre ödeme gerçekleştiriyor. Yapmanız gereken işlem ise oldukça basit. Size verilen şarkıları dinliyor ve bu şarkıyı istenilen dile çeviriyorsunuz. Bazı siteler ise sizlere direkt olarak şarkı sözlerini atıp çevirisini yapmanızı istiyor.

Sohbet Gruplarına Katılarak Para Kazanma

Birçok müzik dinleyerek para kazanma siteleri içerisinde bir sohbet odası bulunuyor. Bu odalarda genellikle sizinle benzer müzik kulağına sahip kişiler yer alıyor. Bu odaları müzik ve şarkılar hakkında konuşabildiğiniz veya canlı olarak aynı müziği dinleyebildiğimiz kişilerden oluşan bir oda olarak düşünebiliriz.

Odalarda bulunan moderatörler odayı istedikleri gibi yönetebilmektedirler. Sizlere dinlediğiniz şarkının sevdiğiniz ve sevmediğiniz yanlarını sorabiliyor ve sizlerde bu sorulara cevap vererek para kazanabiliyorsunuz.

Anket Doldurarak Para Kazanma

LifePoints, InboxDollars ve Pinecone Resarch tarzındaki web siteleri ve uygulamalar, sizlere bir çok şarkıdan ve sanatçılar üzerinden doldurabileceğiniz anket veriyor. Doldurduğunuz anketler sonucunda belirli bir puan kazanıyorsunuz. En son kazandığınız bu puanları nakite çevirebiliyorsunuz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda yer alan yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Shutterstock Nedir ? Shutterstock Para Kazanma Yolları

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?