Mutlaka İşinize Yarayacak Yapay Zeka Uygulamaları !
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Mutlaka İşinize Yarayacak Yapay Zeka Uygulamaları !

0

Yapay zeka uygulamaları son yıllarda gelişerek sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız akıllı cihazlar elbette ki yapay zeka uygulamalarının da gelişmesinde önemli bir faktör haline geldi. Bu yazımızda sizlerin gündelik yaşantınızda işlerinizi hızlandırabileceğiniz yapay zekaları derledik.

En Çok Kullanılan Yapay Zeka Uygulamaları

DALL-E

OpenAI’nin bizlere sunmuş olduğu DALL-E yapay zeka uygulaması ile yazı yazarak fotoğraf oluşturabiliyoruz. DALL-E ile oluşturulan bu görseller, gerçek yaşantıda var olmayan bir cisim, nesne veya insanın görüntüleri olabilmektedir.

Soundraw

soundraw

Yapay zeka kullanan Soundraw, ücretsiz bir şekilde müzik yapmamıza olanak sağlıyor. Yapabildiğimiz müziğin süresini ve temposunu biz ayarlayabiliyoruz. Ayrıca uygulama üzerinden detaylar üzerinde de oynayarak hayalimizdeki müziği yapabiliyoruz.

ChatGPT

ChatGPT yapay zeka uygulamaları

Dünyanın en ünlü AI geliştirici şirketi OpenAI tarafından çıkartılan ChatGPT, metin üretmek, insanlar ile sohbet etmek ve diyalog şeklinde uygulamalar geliştirmek için kullanılmaktadır. Bu yapay zekaya istediğiniz her şeyi anında yaptırabiliyorsunuz. Ancak bu uygulamanın internete erişimi olmadığı için bazı konularda sıkışabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse bir kod oluşturmasını isteyebilir veya üniversite sorularında yardım etmesini de talep edebilirsiniz.

Grammarly

Grammarly

Grammarly uygulaması sayesinde yazdığınız makaledeki dil bilgisi hatalarını hemen bulabilirsiniz. Fakat yapay zeka kullanan bu uygulama sadece İngilizce makaleleri desteklemektedir.

Peki siz bu uygulamalar arasından en çok hangisini kullanırsınız ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi açıklayabilirsiniz.

Antarktika buzlarının altında ne var hiç merak ettiniz mi ? Gönderiye ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz..

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?