Mitsubishi Türkiye’de Ucuz Araba Üretecek !
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Mitsubishi Türkiye’de Ucuz Araba Üretecek !

0

Mitsubishi markasının tanıtımını yapması beklenen uygun fiyatlı Mitsubishi Colt, 2023 tarihinde Türkiye’de üretilecektir.

Mitsubishi şirketi dünyanın en iyi şirketlerinden birisi olarak gösterilmektedir. Şirketin sadece otomobil sektöründe değil diğer teknolojik ürünlerde de faaliyetleri bulunmaktadır. Çoğu sektörde ürün üreten Japon üretici, uygun müşteri konusunda bir sıkıntı yaşamamaktadır.

Otomobil piyasası ülkemizde maalesef her geçen gün artmaktadır. Bu durumdan dolayı uygun fiyatlı otomobiller her geçen gün müşterilerin gözdesi haline gelmektedir. Ülkemizdeki üretilen otomobillerin daha ucuz olması sebebiyle daha da ilgi çekmektedir. Bu alanda Mitsubishi markasından ülkemizi sevindirecek bir açıklama geldi. Yapılan açıklamalara göre Mitsubishi, yeni tasarladığı Mitsubishi Colt marka arabasını Türkiye’de üretecek.

Mitsubishi Colt Türkiye’de Üretilecek !

mitsubishi-colt-türkiyede-üretilecekJapon üreticisi Mitsubishi, Avrupa’da yaşadığı bazı problemlerden dolayı operasyonel erişimlerini Renault firmasına devretti. Yaşanılan bu devretme olayından sonra iki marka arasında bir çok ortak anlaşma gerçekleşti. Bu haberden sonra Mitsubishi, Renault Clio’nun alt yapısını kullanarak kendi üreteceği Mitsubishi Colt otomobilini kullanıcılarının karşısına çıkaracaktır.

Bu yeni çıkacak olan otomobil, Renault Clio’dan akla kazınan CMF-B platformu üstüne tasarlanacaktır. Çıkarılan  bu araç uygun fiyatları sayesinde bir çok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Mitsubishi Colt, Clio’dan da alışık olduğumuz benzinli ve hibrit platformlarına da sahip olacak. Yeni modelin ise 2023 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de çıkması düşünülmektedir.

Mitsubishi Colt, global olarak aynı zamanda Türkiye’de de satışa sunulacaktır. Yapılan yeni açıklamalara göre otomobil, Renault-Oyak Grubunun Bursa fabrikasında üretilecektir. Megane Sedan üretiminin Karsan grubuna devredilmesinden sonra fabrikadaki üretim boşluğu uygun fiyatlı Mitsubishi Colt ile doldurulacaktır.

Yeni çıkarılan bu aracın henüz görselleri çıkmasa da tanıtım amaçlı bir teaser yayınlandı. Yayınlanan bu teasera baktığımızda bizleri Mitsubishi ve Renault otomobillerine benzer bir otomobilin karşıladığını söyleyebiliriz. Araca genel olarak baktığımızda klasik bir Clio model arabaya benzeyeceğini söyleyebiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

mitsubishi colt 2023

Son yazımızı okudunuz mu ?

Yeni Video İçerik Platformu PLEX Tanıtıldı !

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz.

Mitsubishi colt üretimi Türkiye’de olacaktır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?