Minecraft Legends Çıkıyor ! İşte Tüm Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Minecraft Legends Çıkıyor ! İşte Tüm Detaylar

0

Minecraft’ın devam oyunu olan Minecraft Legends, Minecraft 2022 Live programında resmen duyuruldu. Gelin yeni oyun hakkındaki detayları birlikte inceleyelim.

Strateji tarzındaki yeni Minecraft oyunu olan Minecraft Legends ortaya çıktı. İlk olarak karşımıza Haziran ayında sunulan Legends, Minecraft 2022 Live programında detaylandırılmıştır. Peki yeni yapımın çıkış tarihi nedir ?

Minecraft Legends önümüzdeki bahar geliyor

Minecraft Live 2022 programında yeni çıkacak olan Legends oyununun geleceği hakkındaki bilgiler ele alındı. Legends’in ortak geliştiricileri Mojang ve Blackbird İnteractive, oyunun önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürüleceğini açıkladı. Minecraft’ın haritasını tanımlamak için kullanılan Overworld’e odaklanan geliştiriciler, 4 oyunculu coop online modunu da duyurdu.

12 Haziran’da Xbox ve Bethesda Games Showcase sırasında duyulan Legends, yeni Overworld’ü üçüncü şahıs bakış açısı ile oynama fırsatı sunmaktadır. Nether’in yapmış olduğu yolsuzlukların yayılmasını durdurabilmek için barışçıl yerleşimleri güçlendirmeli ve domuz sürüsü ile savaşmalısınız. Ayrı zamanda oyundaki meşhur düşman olan Piglin’leri de püskürtmeniz gerekmektedir.

Legends’in temel oynanışı, üç araç ile yürütülecektir. The Flame of Creation (Yaratılışın Alevi), kullanıcılara savaşta yardımcı olmak için dost birimleri devreye sürecek. Banner of Courage (Cesaret Sancağı), dost olan ekipleri toplayacak ve komut vermenizi sağlayacaktır. The Lute ise kaynak toplamak için yapıları dağıtacak yada ok kuleleri gibi yardımcı yapılar inşa edecektir.

minecraft-legendsTilki, Lema ve sürüngen gibi klasikleşen karakterleri de yeni dünyaya taşıyacaktır. Muhteşem Kaplan başta olmak üzere yeni eklemlerde dahil olmak üzere kahramana destek olacak hayvanlar bulunacaktır. Bir sürü mobs yani çete olacak ve oyunculara destek verecek.

Mojang Studios ve Blackbird İnteractive tarafından geliştirilen Legends; 2023’ün sonbaharında Xbox Game Pass, Playstation 5, Windows, Nintendo Switch, Xbox Series XS ve Xbox One için duyurulacaktır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer oyun kategorisindeki yazılarımızı okumak isterseniz de bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?