Metaverse’e Avatar Temalı İlk TV Programı Geliyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Metaverse’e Avatar Temalı İlk TV Programı Geliyor !

0

Metaverse’s Got Genius

Günümüzün en popüler konularından birisi olan Metaverse’den neredeyse her geçen gün yeni bir haber geliyor. Son gelen haberlere göre Viewpark ve Soundpark, ilk kez metaverse’de ilk defa TV programı yapacaklar. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Metaverse dünyası artık hayatımızın bir parçası olmuştur. Fiziksel alanda satış yapan hemen hemen tüm markalar, artık sanal dünyada da mağazalarını kullanıcıların beğenisine sunmaya başlamıştır. Bunların yanı sıra artık günümüzde yapılan bir çok aktivite ya da faaliyet metaverse’de de yapılmaktadır.

Her geçen gün yeni haberler ile gündeme gelen Metaverse, bu sefer ise yeni yapılan bir TV programının çekileceğini açıklanmıştır. Viewpark ve Soundpark, dünyada bir müzik yarışmasında rekabet eden avatarları konu alan bir TV programının çekileceğini açıkladı.

Metaverse’de Çekilecek Olan İlk Program : Metaverse’s Got Genius !

Metaverse's Got Genius nedirGelen haberlere göre Metaverse’de çekilen ilk programının adı “Metaverse’s Got Genius” olacaktır. Bu program tamamıyla sanal evrende geçecektir. Bu programda yarışmacılar sanal evrenden birbirleri ile rekabet edecekler ve bunun sonucunda da ödül kazanacaklarıdır.

Akşam’ın haberine göre ‘ For The Love of Music Fund’ isimli fon, yarışmada söylenen şarkıların fikri mülkiyet haklarını almasını sağlayacaktır. THIRTEEN Müzayedee Evi ise dekorlar, albümler ve albüm kapakları gibi mülkiyet haklarını destekleyecektir. Bu bilgilere ek olarak yarışmanın 2023 yılının ilk çeyreğinde başlaması düşünülmektedir.

Bu yeni yarışmayı düzenleyecek olan Viewpark ve Soundpark, Metaverse’de gerçekleşecek olan bu yarışma sayesinde; yeni yetenekler için müzik kariyeri başlatmayı ve müzisyenler ile yaptıkları müzik; üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmayı hedefleyeceklerdir. Ayrıca yarışmacılara hayranlık duyanlar, eğitim, sanal konserler, muzikaller ve festivallere katılabilecek ve etkinlik alanlarına girmek için bilet sahibi olabileceklerdir. Bu durumun olması için ise sanal arazi satışları 20 Haziran’da başlayacaktır.

Son dönemlerde metaverse’de yaşanılan bu haraketlilikle birlikte kullanıcılar ileride; ne ile karşı karşıya kalabileceklerini sorgular hale geldiler. Her ne kadar metaverse olağanüstü imkanlar; sağlasa da çoğu kişi tarafından hala  güvenlikli bir ortam sağlamamaktadır.

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

Son yazımızı okudunuz mu ?

Tarım Arazileri Ücretsiz Olarak Drone İle İlaçlandı !

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?