Martı ‘Tek Araçla Gidelim’ Hizmeti Nedir ? TAG Nedir ?
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Martı ‘Tek Araçla Gidelim’ Hizmeti Nedir ? TAG Nedir ?

0

Martı ‘Tek Araçla Gidelim’ Hizmetini Duyurdu ! TAG Nedir ?

Martı, aynı yöne gidecek olan vatandaşların aynı aracı kullanmasına yönelik olan “Tek Araçla Gidelim” (TAG) hizmetini duyurdu. Bu hizmet sayesinde ortak kullanılan aracın giderleri de ortak bir şekilde ödenecek. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Ülkemizde başlattığı elektrikli scooter ile ulaşım hizmetiyle vatandaşlara dikkat çeken bir hizmet veren Martı, yeni hizmeti olan “Tek Araçla Gidelim”i (TAG) duyurdu. Adından da anlayabileceğimiz gibi TAG, aynı yöne gidecek olan kişileri aynı araçta toplayan ve bu kişileri tek bir araçta istedikleri yere götüren bir hizmettir.

Martı şirketi tarafında yapılan açıklamada, yeni çıkarılacak olan bu hizmetin ücretsiz olacağı belirtiliyor. Yani TAG hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler, bu hizmet için Martı’ya ek bir ücret ödemeyecekler. Fakat araç sahipleri için durum bu şekilde değil. Gideceği yöne başka bir kişiyi de götüren vatandaş, bu yolculuğun bedelini kendisi belirleyecek.

TAG Hizmetini Alabilmek İçin Martı’ya 10 Kez Binmeniz Şartı Getirildi

marti-tek-araçla-gidelim-hizmeti-nedir

Martı’nın Tek Araçla Gidelim hizmeti, yeni bir uygulama olarak sunulmayacak. Martı’nın mobil uygulamasına gelen güncellemeyi yapan vatandaşlar, TAG hizmetinden faydalanabilecek. Fakat burada önemli bir husus yer alıyor. TAG hizmetinden yararlanmak isteyen kullanıcılar daha önceden Martı’ya en az 10 kez binmiş olması gerekli.

TAG hizmetinin temel amacı, aynı yöne giden kişileri bir araya getirip daha az araç kullanılmasını sağlamak. Çıkarılan bu proje başarılı olursa, özellikle İstanbul’daki ulaşım, nispeten de olsa iyileşmiş olacak. Ancak buradaki önemli detay ise araç sahiplerinin talep edeceği ücretler. Eğer istenilen ücretler çok olursa yeni TAG projesinin de başarısız olacağı muhtemel gözüküyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?