Lanetli Bölge: Bermuda Şeytan Üçgeni
  1. Ana Sayfa
  2. Metafizik

Lanetli Bölge: Bermuda Şeytan Üçgeni

1

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir ?

Bermuda Şeytan Üçgeni, Atlantik okyanusunda bulunan Miami, Bermuda ve Porto Riko ile çevrelenmiş olan yerdir. Yüzlerce geminin ve uçağın kaybolduğu, sırrının hala çözülemediği bir bölümdür.

Bermuda şeytan Üçgeni ile alakalı onlarca hayali teori ortaya atılmıştır. Tüm bu teorilere rağmen bölgeden her gün düzinelerce gemi ve uçak sorunsuz bir şekilde yollarına devam edebilmişlerdir

Efsane Nasıl Başladı ?

Kristof Kolomb keşifleri sırasında bölgeden ilk defa geçtiğinde, Bir gece büyük bir ateş alevinin denize düştüğünü söylemiştir. Hatta birkaç hafta geçtikten sonra uzakta garip bir ışığın görüldüğünü iletmiştir.

Kristof Kolomb’ un bu olayları bildirmesi insanlar arasında çeşitli dedikodulara yer açtı. Zamanla bölgeden geçen gemi kaptanlarının pusulalarının yönünün değişmesiyle başlayan, ve çeşitli kazaların yaşanmasıyla Bermuda Şeytan Üçgeni efsanele haline gelmiştir.

Uzay madenciliği Nedir ?

Bugüne Kadar kaç Araç Kayboldu ?

Bermuda Şeytan Üçgeninde bugüne kadar bir çok kaza yaşanmıştır. Tam sayısı bilinmemekler birlikte kaybolan araçların sayısı 200 ün üzerindedir. Bugüne kadar bildirilen tüm kazaların sayısı ile birlikte kaybolan insan sayısı 8127 kişidir.

Bölgenin Topolojisi

Hava koşulları

Bermuda Şeytan Üçgeninin bulunduğu bölgede hava değişimi beklenmedik şekilde değişmektedir. Aniden değişen hava durumu ile birlikte çıkan fırtınalar gemilere ve uçaklara zor anlar yaşatmaktadır.

Bölgede bulunun yerel halkın dediğine göre zaman zaman dalgaların boyutlarının 30 metreye kadar çıktığını ve bu durumda gemilerin zor durumda kaldığını bildirmişlerdir.

Manyetik Alan

Bölgedeki efsaneyi açıklamaya çalışan iddialardan biriside, Bu bölgede dünyanın manyetik alanında ortaya çıkan sorunlardan dolayı olduğu düşünülüyor. Bu sorundan dolayı uçak ve gemilerin yön bulması oldukça zorlaşıyor.

Metan Baloncuk

Denizdeki Metan Baloncukları gemilerin batmasının bir nedeni olabilir. Bölgedeki gemilerin kaybolmasına bir cevap üretmek isteyen bilim insanları bu iddiayı ortaya atmıştır.

Dr. Steve Miller Teorisi

Dr. Steve Miller Bermuda Şeytan Üçgenindeki bulut oluşumuna odaklanıyor. Miller’ a göre bölgedeki altıgen bulutlar, saatte 270 km hızında rüzgar bombalarına neden olmaktadır. Budan dolayı bölgede bulunan uçakların düşmesi ve gemilerin alabora olması durumu oluşmaktadır.

Dr. Miller’ın ekibinin yaptığı ölçümlerde , bölgede tam 273/km hızla esen rüzgarların olduğu sonucuna varılmıştır. Bu rüzgarlar bölgede 14 metreye ulaşan dev dalgalar yaratabilmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir