İstanbul Boğazında Mayın Paniği ! Daha Çok Var !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

İstanbul Boğazında Mayın Paniği ! Daha Çok Var !

0

İstanbul Mayın

İstanbul boğazının Karadeniz’e açılan kısmında korkutan olay oldu. Mayına benzetilen ve ihbarda bulunulan cisim bir takım incelemelerden sonra mayın olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda uzmanlar, Ukrayna’nın Rusya savaş gemilerini durdurabilmek amacıyla Odessa’dan Karadeniz’e bıraktığı mayınların Türkiye sahillerine gelebileceği konusunda uyarılarda bulunmuşlardı.  Böyle bir durumun yaşanma ihtimali insanlarda panik havası yaratmıştır.

Bugün ise İstanbul boğazının Karadeniz açıklarında mayına benzer bir cisim kameralara yakalandı. Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda ise mayın benzeri cismin sivil ticari araç tarafından tespit edildiğini duyurdu. Bu durum sonucunda bölgeye Sualtı Savuma Timleri’nin gittiği açıklandı.

İstanbul Boğazı Gemi Trafiğine Kapatıldı

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya adresinden yaptığı açıklama;

“Sabah saatlerinde İstanbul Boğazı açıklarında mayın benzeri bir cismin sivil ticari bir gemi tarafından tespit edilmesi üzerine olay mevkiine Sualtı Savunma Timleri (SAS) süratle intikal ettirilmiştir. Bahse konu mayın benzeri cisim SAS Timleri tarafından emniyete alınmış ve etkisiz hale getirmek maksatlı müdahaleye başlanmıştır.”

Sivil ve ticari amaçlı bir gemide bulunan insanlar bu mayına benzeyen cismi yetkililere bildirmesinden; sonra bölgeye giden SAS, mayını etkisiz hale getirmek için çalışmalar yaptı. Mayına benzeyen cismin imhası için çalışmalar devam ederken Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü de İstanbul boğazını güvenlik nedeniyle trafiğe kapattı.

Ekipler başka mayınların olma ihtimaline karşı İstanbul boğazı ve çevresinde aramalar gerçekleştirdi. Boğazlardaki çalışmalara helikopterler ile destek veriliyor.

Mayın Hakkındaki Bilgiler

istanbulda-mayın-alarmıBugün günün ilk saatlerinde Sarıyer civarında fark edilen mayına benzeyen cisim hakkında daha detaylı bilgiler geldi. Güvenlik güçleri uzun süren çalışmalar sonucunda mayına benzeyen cismin cidden bir mayın olduğunu resmen doğruladı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın da devreye girmesinden sonra SAS güçleri söz konusu mayını etkisiz hale getirdi. Rahatlatan bu haberin ardından bir başka mayının daha bulunduğu yönünde yeni bir haber daha geldi. Güvenlik güçleri bu ihbar sonrasında tekrardan bölgeye gitti; ama bu ihbarın henüz doğru olup olmadığı açıklanmadı. Uzmanlar bu mayının devamının olabileceğini ve bu konunun rafa kaldırılmamasının altını çizdi.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Marvel’ın Yeni Vampir Filmi Morbius !

Yeni açmış olduğumuz Forumumuzu hiç ziyaret ettiniz mi ? buradan forumumuza giderek sorularınıza yanıt arayabilirsiniz.

İstanbul Mayın

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?