iPhone’unuzun Ne Zaman Bozulacağını Biliyor Musunuz ?
  1. Ana Sayfa
  2. Telefon

iPhone’unuzun Ne Zaman Bozulacağını Biliyor Musunuz ?

0

İphone kullanıcıları için uyarı

iPhone marka telefonunuzun ne zaman bozulacağını öğrenmek ister miydiniz ? Bu yazımızda sizlere telefonunuzun bozulmak üzere olduğunu gösteren bir kaç ipucunu maddeler halinde göstereceğiz..

Apple şirketinin çıkarmış olduğu iPhone telefonlar dünya üzerinde bir çok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Diğer akıllı telefonlara göre oldukça iyi özellikleri ve farklı işletim sistemi sayesinde dünya genelinde çok fazla satılıyor.

Bazı ender zamanlarda iPhone cihazları da sorun çıkartabiliyor. Bu sorunlar neticesinde cihazın performansı düşüyor ve bu sorunlardan bizi haberdar ediyor.

İphone cihazınıza İOS güncellemelerinin gelmemesi

Apple şirketi elinden geldiğince bir çok farklı modele yeni güncelleme getiriyor. Ortalama 4-5 yıllık bir cihaza ise yeni güncelleme gelmiyor. Bu durum tabi ki de telefona saldırı gelmesini de oldukça arttırıyor. Güncellemeler sayesinde büyük hatalar düzeliyor ve özellikle güvenlik alanındaki açıklarda kapanıyor. Bu durumda kullanıcılar genellikle yeni model bir iPhone alıyorlar.

iphone-ios-güncellem-gelmeme

Kırmızı su şeritleri

Bazı yaşanılacak durumlarda iPhone cihazınıza su girebilmekte. Bu durum tabi ki de telefon kullanıcılarının başına gelebilecek en kötü senaryolardan birisidir. Bu gibi durumları Apple şirketi genellikle garanti kapsamı dışına alıyor ve çok fazla ücrete tamirini gerçekleştiriyor. Cihazınızın suyla teması ise SİM kartı yuvasında bulunan LCI adlı bir şeritte gerçekleşiyor. Cihazınız eğer su almışsa bu LCI ekran gri renkten kırmızı renge dönüşüyor.

İphone kullanıcıları için uyarı

Rasgele yeniden başlatma

Bazı durumlarda iPhone marka telefonlar yeniden başlatılabiliyor. Bu yaşanılan hadise her zaman bir tehlike olarak görülmese de sizlere bir uyarı olarak verilebilmekte. Yeniden başlatma sorunu genellikle cihazın soğuk ya da sıcak ortamlara girdiğinde yaşanılacaktır. Cihazınız eğer soğuktan dolayı kapanıyorsa korkmanıza cidden gerek yok. Daha sıcak bir ortama girdiğiniz zaman cihazınızı eskisi gibi çalıştırabilirsiniz. Cihazınız eğer sıcaktan dolayı kapanıyorsa biraz dikkat etmeniz gerekmektedir. Sıcaktan dolayı kapanan telefonlarda genellikle içerisindeki bir aksanın bozulduğuna işaret edebiliyor.

iphone-kullanıcılar-için-uyarılar

Bataryanızın Ömrü

iPhone marka akıllı telefonlarda Lityum iyon pil kullanılıyor. Bu batarya genellikle 500 şarj döngüsünden sonra ya da 2 yıl kullanımdan sonra verimliliği %80’in altına düşmektedir. Bu oranı detaylı olarak incelemek isterseniz ayarlar kısmının pil bölümüne bakabilirsiniz. Eğer pil sağlığınız %80 seviyesinin altına düşerse yeni bir batarya alarak bu durumu düzeltebilirsiniz.

iphone-cihazınızın-bozulduğunu-anlamak-için-yöntemler İphone kullanıcıları için uyarı

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmına görüşlerinizi yazarak bize iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Samsung’un Yeni Telefonu Sürgülü Olacak !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?