İPhone’lara YouTube Widget Geliyor ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

İPhone’lara YouTube Widget Geliyor ! İşte Detaylar

0

YouTube’un son İOS sürümü, kullanıcıların dikkatini çekecek bir özellik ile geldi. iPhone ve iPad kullanıcıları, YouTube uygulamasını bundan sonra Widget olarak da çalıştıracak. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Dünyanın en popüler video içerik platformu olarak gösterilen YouTube, İOS kullanıcılarına özel yeni bir özellik getirdi. YouTube, bu özellik kapsamında iPhone ve iPad’lerin ana ekranında widget olarak gösterilecektir. Apple, daha önceki yıllarda widget adlı özelliği iPhone ve iPad’lerin kullanımına açtı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar uygulamalarını ana ekranlarına ekleyebildiler.

iPhone’larda YouTube Widget’ları Nasıl Gözükecek ?

YouTube’un İOS için oluşturmuş olduğu widgetlar, iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Bunlardan ilki 4×2 görüntü alanına sahip olan detaylı widget. Kullanıcılar bu widgetı kullandıkları zaman YouTube ana sayfasına, short videolarına ve aboneliklerine hızlıca ulaşabilecekler. 2×2 widget alanına sahip olan widget ise yalnızca arama özelliğine imkan sağlamaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse bu yeni widget özelliği kullanıcılara YouTube’da bazı kısa yollar sağlamaktan başka bir imkan sunmuyor.

iphonelara-youtube-widget-özelliği-geliyor

YouTube’un getirdiği bu yeni özelliği, uygulamanın 17.40.5 kodlu sürümüne yükleyen iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Ayrı zamanda widget özelliğini yıllarca destekleyen Android de böyle bir özelliğin olmadığını da sizlerle paylaşalım. Sosyal medya devinin bu özelliğini şimdilik İOS kullanıcılarına getirdiğini de aktaralım.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?