iPhone 14 Bilgileri Sızdırıldı ! Yeni Tasarımı Nasıl ?
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

iPhone 14 Bilgileri Sızdırıldı ! Yeni Tasarımı Nasıl ?

0

iPhone 14 tasarımı

Apple şirketinin Eylül 2022 tarihinde çıkarmasını beklediğimiz iPhone 14’ün tasarım detayları basına sızdırıldı. Tasarım detaylarına baktığımızda iPhone 14 modelinin iPhone 13 ile hemen hemen aynı olacağını görmekteyiz.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Apple Şirketi, büyük ihtimalle 2022 Eylül ayında büyük bir lansman gerçekleştirecek. Bu büyük lansmanda iPhone 14 modellerinin tanıtımının yapılması beklenmekte. Bu yeni modeli iPhone 13 ile kıyasladığımız zaman daha güçlü bir işlemciye ve bu işlemciyle birlikte başka yeni özellikleri de beraberinde getireceği bir gerçek. Peki yeni çıkacak olan iPhone 14 modelinin tasarımı nasıl olacak gelin birlikte inceleyelim

iPhone 14 tanıtımına daha çok fazla zaman olsa da tasarım ve özellikleri hakkında bir çok iddia mevcut. Bu iddiaları gözlemleyen tasarımcılar iPhone 14 modeli için çeşitli teknik çizim yaptılar. Açık konuşmak gerekirse çoğu iPhone severin tasarımcılar tarafından çizilen bu teknik resimleri seveceğini düşünmüyoruz. Tasarımcıların iddialara göre tasarlamış olduğu bu telefon modelleri doğruysa iPhone 13 modeline çok benzer bir telefon çıkacağı aşikar.

İphone 14 Nasıl Görünecek ?

iphone-14-tasarimi

Tasarımcıların çizmiş olduğu teknik resimlere baktığımızda iPhone 13 ile iPhone 14’ün ön tasarımının aynı olduğunu görüyoruz. Butonlar ve çentik yapısı, Apple şirketinin daha önceki çıkartmış olduğu telefon ailesi ile aynı diyebiliriz. Uzmanlara göre iPhone 14 ile iPhone 13’ün ekran seçenekleri de birbirlerinin aynısı olacak.

iPhone 14’ün arka tasarımına baktığımız zamanda iPhone 13 ile çok benzer olduğunu görmekteyiz. Uzmanların açıklamalarına göre iPhone 14’ün iPhone 13’e göre daha kalın bir kamera çerçevesi kullanacağını söylüyor. Yapılan teknik çizimlerde Apple logosu göremediyseniz endişelenmenize gerek yok. Tasarımlarda Apple logosuna yer verilmese de gerçekte logonun orda olacağı bir gerçek.

iPhone 14 Pro Daha Değişik Olacak

iphone-14-nasil-gozukecek

İddialara göre Apple, Sadece iPhone 14 Pro modelinde bazı tasarımsal değişikliklere gidecek. Çizimlerde de görüldüğü üzere iPhone 14 Pro ekranında delikli bir tasarıma yer verilmekte. iPhone 14 Pro modelinin arka tasarımına baktığımızda; yine bir farklılık göremeyeceğiz.

iPhone 14 modeli hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Sizce tasarım olarak ne gibi yenilikler getirilmeliydi ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Instagram’a NFT Geliyor ! Meta Açıkladı

Yazılarımızdan ilk siz haberdar olmak ister misiniz ? Bültenimize ücretsiz kayıt olabilirsiniz !

iPhone 14 tasarımı

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?