Instagram’ın NFT’ler İçin Hangi Ağları Destekleyeceği Açıklandı !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’ın NFT’ler İçin Hangi Ağları Destekleyeceği Açıklandı !

0

Instagram NFT Entegrasyonu 

CoinDesk tarafından paylaşılan bir bilgiye göre, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’ın uzun bir süredir beklenilen NFT Entegrasyonunu önümüzdeki günlerde çıkarabileceğini açıkladı. Bu haberlere ek olarak sosyal medya platformunun Ethereum, Polygon, Solana ve Flow gibi ağları destekleyeceği ve kullanıcılardan herhangi bir ücret istemeyeceği ifade edilmiştir.

Dijitalde yer alan ve benzeri olmayan varlıkların blok zincire işlenmesi ile ortaya çıkan NFT’ler, her geçen gün hayatımıza daha da dahil olmaya başladı. Bu dijital varlıklar bazı olumsuz engeller ile karşılaşsalar da otomobil, oyun, teknoloji ve daha birçok farklı kategoride hizmet veren şirketlerden büyük yatırımlar almaktadırlar.

2021 yılının Ekim ayında metaverse için adını Meta olarak değiştiren Facebook, blok zincir konularında adım atan ilk şirketlerden birisi olarak gösterilmektedir. Teknoloji devi şirkete ait olan dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Instagram’a geçtiğimiz dönemlerde NFT’lerin geleceği duyurulmuştur. Şimdi ise gelen bilgilere göre Instagram, yakın bir zamanda bu NFT’leri kendi platformuna getirebilir.

Instagram, NFT Entegrasyonunu Yakın Bir Zamanda Getirecek !

ınstagram-nft-entegrasyonu

CoinDesk’in haberine göre NFT’ler, pazartesi yapılacak olan bir paylaşımda Instagram da gösterime girecektir. Haberde teknoloji devinin Ethereum, Polygon, Solana ve Flow entegrasyonları ile bu dijital varlıkları kendi; platformunda kullanıcılarına gösterecektir.

Pilot bir uygulama aracılığı ile başlatılması düşünülen NFT entegrasyonunun, ilk başta ABD’de bir; grup üzerinde deneneceği, fakat belirtilen bu ağların hepsinin kullanılıp; kullanılmayacağı konusunda bir kesinlik olmadığı ifade edilmiştir.

Bu haberlere ek olarak Instagram’ın MetaMask gibi çok kullanılan kripto para cüzdanlarını da destekleyeceği düşünülmektedir. Platformda olan kullanıcıların bu cüzdanlar sayesinde NFT’lerin gerçek; sahibinin olduğunu kanıtlayabileceği, bu varlıkları sergileyebileceği ve sanatçıları etkileyebileceği de aktarmıştır. CoinDestek’in almış olduğu bilgilere göre platform, bu NFT paylaşma ;konusunda da kullanıcılardan herhangi bir ücret talep etmeyecektir.

Her geçen gün daha da hayatımıza gire NFT’ler konusunda sosyal medya platformlarının da girişimleri artmaktadır. Instagram’ın dışında geçtiğimiz dönemlerde bir diğer sosyal medya devi; Twitter’dan da NFT dünyasına bir adım gelmişti.

Instagram hangi kripto paraları kullanacak ? 

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

ABD’den Yeni Kripto Para Açıklamaları Geldi ! İşte Detaylar

Instagram NFT Entegrasyonu 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?