Instagram’da Mesajlaşmak Artık Daha Kolay !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram’da Mesajlaşmak Artık Daha Kolay !

0

Bir kaç aydır yeni güncellemeler ile karşımıza çıkan Instagram, bugün yeni mesajlaşma özelliğini duyurdu. Yeni özelliğe gelin birlikte bakalım.

Şu sıralar sık sık yeni özellikler getiren Instagram, mesajlaşmayı kolaylaştıran yeni özelliğini kullanıcılarına tanıttı. Instagram’ın CEO’su olan Adam Mossori, geçtiğimiz yılın son ayında paylaşmış olduğu bir videoda Instagram’ın gelecek yıl mesajlaşma özelliğini değiştireceğini açıklamıştı. Bu videodan sonra ilk özellikler kullanıcı deneyimine sunulmuştur. Bu yeni özellik ile birlikte artık Instagram’da dolaşırken bir mesaj geldiğinde mesaj kutusuna gidip cevap vermeniz gerekmiyor. Bu özellik sayesinde artık mesajları gelen üst bildirim yoluyla cevaplayabileceksiniz.

İnstagram Yeni Mesajlaşma Özelliğini Tanıttı

Instagram grup sohbetlerinde şarkı ön izlemeleri gönderilebilir ve bu özellik sayesinde kullanıcılar mesajdan çıkmadan şarkıların 30 saniyelik ön izlemelerini dinleyebilirler. Apple Music, Spotify ve Amazon bu özelliği destekleyeceklerini duyururken, paylaş butonu sayesinde kullanıcılar ana sayfadan çıkmadan en yakın 4 arkadaşına gönderiyi paylaşabileceklerdir.

Facebook Messenger uygulamasında yer alan bazı özellikler Instagram uygulamasına gelmeye devam ediyor. Instagram hangi kullanıcıların çevrim içi olduğunu göstermek için dm kutusuna Messenger ile benzer görseller eklerken, anket güncellemesini de getirmiş oldu. Bu özelliklerin yanında isterseniz @silent etiketini kullanarak da sessiz mesaj atabilmektesiniz.

ınstagram-mesajlaşma-özelliğiInstagram şirketi bu özelliklerin çoğunun globalde kullanılabileceğini ve müzik özelliğinin bugünden itibaren kullanıma açılacağını belirtti. Fakat Instagram sözcüsü Christine Pai, Avrupa kıtasındaki yasalar nedeni ile @silent, anketler ve gelen; kutunuzun en üstünde bulunan kimin aktif olduğunu gösteren özelliğin herkese gelmeyeceğini ifade etti.

Instagram şirketi gelen güncellemelerin durmayacağını ve kullanıcı deneyiminin artacağını belirtti. Instagram son dönemlerde getirmiş olduğu güncellemeler; ile birlikte bir çok kullanıcının beğenisini kazanmış olsa da; bazı özelliklerin kaldırılmasıyla tepki topladı. Kısa bir süre sonra yeni güncellemelerin geleceğini aktaran Instagram, kullanıcıların bu güncellemeler hakkındaki görüşlerini; de oldukça önemsiyor.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak son yazımıza ulaşabilirsiniz.

Hubble Teleskobu Yeni Yıldız Keşfetti ! ‘Earendel’

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları burdan bize sorabilirsiniz..

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?