Instagram’a Youtube Özelliği Geldi !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Instagram’a Youtube Özelliği Geldi !

0

Instagram canlı yayın modetatör

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram yeni özelliğini tanıttı. Bundan sonra Instagram da canlı yayın yapan kullanıcılar moderatör belirleyebilecekler.

Twitch ve Youtube dan alışık olduğumuz canlı yayın moderatörleri özelliğini şimdide Instagram bünyesine katıyor. Instagram şirketi, yeni özelliği olan “kullanıcıların ınstagram da yapmış oldukları canlı yayınlarına bir moderatör atayabilecekleri ve onlara bazı yetkiler verebilecekleri yeni özelliği kullanıma sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Instagram da canlı yayın yapmak için bir hesap açmanız yeterli olmaktadır. Canlı yayınların genellikle bu kadar kolay yapılması tabi ki beraberinde de güvenlik sorunlarını getirmektedir. Örnek vermek gerekirse canlı yayın yapan bir kişinin yayınına giren binlerce kişiyi kontrol etmesi imkansız bir hale dönüşüyor. Şirket bu denetim sorunlarının yaşanmaması için Canlı Yayın Moderatörü özelliğini tanıtmıştır.

Canlı Yayın Moderatörünün Yetkileri

ınstagram-canlı-yayın-moderatör.Instagram kullanıcıları, canlı yayın yaptıkları esnada yorumlar kısmındaki menü sayesinde istedikleri kullanıcıyı moderatör seçebileceklerdir. Kullanıcılar aklına gelen ilk soru tabi ki kaç moderatör atanabileceğidir. Instagram şirketi henüz bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapmadı.

Instagram canlı yayınına moderatör olarak atanan bir kişi, uygun görmediği yorumları ‘Report’ özelliği sayesinde Instagram’a bildirebilecek. Moderatör sakıncalı gördüğü durumlarda istediği kişiyi canlı yayından çıkarabilecek ve konuşmasını engelliyebilecektir. Reportlanan kişi moderatör istemediği sürece canlı yayında yorum yapamayacaktır. Kullanıcılar yorum yapamasa bile moderatör tarafından yayından atılmadıkça canlı yayında kalabilecekler.

Instagram Şirketinin CEO’su olan Adam Mosseri, canlı yayın özelliği hakkında kendi sosyal medya hesabından açıklamarda bulunmuştur. Mossori, eğer ınstagram’da canlı yayın yapıyorsanız yorumları kontrol etmenin çok zor olduğunu biliyorsunuzdur. Açıklamalarının devamında; “Yorumları sizi adınıza denetleyebilecek ve kontrol edebilecek bir moderatör atamanıza olanak sağlayan yeni özelliğimizi kullanıma sunuyoru” ifadelerini kullandı.

Adam Mossori hesabından yaptığı açıklamalarda ‘Rusya’nın Instagram’a erişim engeli kararına’ tepki göstermiştir. Mossori; ‘Pazartesi günü Instagram Rusya’da engellenecektir. Bu karar Rusya’da 80 milyonu birbirinden ve Rusya’daki insanların yaklaşık olarak %80’i ülkelerinin dışında; bir ınstagram hesabını takip ettiğinden dünyanın geri kalanından kesecek’ ifadelerini kullanmıştır.

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Hemen aşağıdaki yorumlar kısmından bize görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Covid-19 Yüzünden Hayatını Kaybedenlerin Sayısı Belli Oldu !

Instagram canlı yayın modetatör

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?