Instagram Yeni Özellik: Videolara Alt Yazı Geldi !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Instagram Yeni Özellik: Videolara Alt Yazı Geldi !

0

Instagram Yeni Özellik ! 

Dünyada en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Instagram’a yeni özellikler geldi. Gelen bu özellikler ile, artık yabancı dilde olan videoların otomatik alt yazısı olacak.

Meta şirketinin sahibi olduğu ve dünyada 1 buçuk milyar insanın kullandığı sosyal medya uygulaması olan İnstagram, duyurduğu yeni özellikler ile merakları üzerine çekti. Yeni gelen özellikle birlikte akışta olan videolara Türkçe çeviri desteği geldi. Instagram, bugün yaptığı açıklamalarda tek yeniliğin alt yazı olmadığını, diğer bir yeniliğin ise  platformun arama özelliğinin olduğunu ilettiler.

Videolara Türkçe Alt Yazı Özelliği Geldi !

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, bugünkü açıklamalarında akıştaki videolara Türkçe alt yazı; desteği verildiğini iletti. Yapay zeka sayesinde videolara alt yazı eklemesini sağlayan ve geçtiğimiz dönemlerde ilk olarak İngilizce de test edilen sistem, günümüzde bu uygulamayı en yararlı kullanması için bir seçenek haline geldi.

Alt yazı sisteminin ilk çıkış amacı duyma engelli kullanıcılar içindir. Zamanla bu hizmet sadece duyma engelli kullanıcılar için değil; ayrıca sesli bir ortamda bulunan bireylerin videoları anlamaları içinde tasarlanmıştır.

Instagram Ceo’su Adam Mosseri; yazdığı bir tweetin de, alt yazı uygulamasının duyma engelli kullanıcılar için hazırlandığını söyledi. Mosseri sözlerinin devamında alt yazı özelliğinin istendiği zaman açılıp; istenmediği zaman kapatılabilir bir özellik olduğunu duyurdu. Alt yazı özelliğinin 17 dili desteklediği bilinmekte.

instagram-yeni-ozellik

Instagram’da Yeni Alt Yazı Özelliği Hangi Dilleri Kapsıyor ?

Yeni hizmete sunulan bu özellik; Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Arapça, Vietnamca, İtalyanca, Almanca, Rusça, Tayca, Tagalogca, Urduca, Malayca, Hintçe, Endonezyaca, Japonca ve Türkçe’yi de içine almaktadır.

Meta, yakında yapılan yeni güncellemeler ile birlikte daha fazla dilin uygulamaya eklenebileceğini açıkladı. Bu özelliğin yapay zeka sayesinde olduğunu açıklayan yöneticiler, kullanıcıların sürekli kullanması halinde özelliğinde gelişeceğini ilettiler. Bu uyarı ile birlikte uygulamada kullanılan bu özelliğin ilk zamanlar belirli sorunlar çıkaracağını; fakat bu sorunların zamanla çözüleceğini göstermektedir.

instagram-video-alt-yazi-nasil-eklenir

Yeni Özellik Nasıl Aktif Edilir ?

Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Hesap > Açıklamalı Alt Yazılar bölümüne girerek sizde bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Instagram Plus Nedir ? 

Instagram Yeni Özellik ! 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?