Instagram’a NFT Geliyor ! Meta Açıkladı
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Instagram’a NFT Geliyor ! Meta Açıkladı

0

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, NFT piyasasına resmen giriş yapıyor. Meta şirketinin yöneticisi olan Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT özelliği üzerinde çalıştığını açıkladı.

Meta Şirketinin (Eski adıyla Facebook) yöneticisi olan Mark Zuckerberg, uzun süredir tartışılmakta olan NFT özelliğini açıkladı. En popüler sosyal medya platformlarından birinin yöneticisi vermiş olduğu son röportajda, Instagram’ın yakın bir zamanda NFT özelliğini getireceğini doğruladı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen SXSW konferansında açıklamalarda bulunan Mark Zuckerberg, yapmış olduğu açıklamalarda yeni gelecek özellik olan NFT‘den çok detay vermek istemedi. Şirket şu anda Instagram için değiştirilemez token entegrasyonunun geliştirme aşamasında. Meta bu projeyi hızlıca bitirmek istiyor fakat bazı teknik sorunlar engel oluşturuyor.

Instagram NFT Özelliğini Getirecek !

instagram-nft

İlk olarak 2022 yılının Ocak ayında bu yeni NFT özelliği sızdırılmaya başlandı. O günden bugüne kadar da ardı arkası kesilmeyen haberler gündemi oyalamakta. Financial Times raporuna göre hem Instagram hem de Facebook, kullanıcıların dijital NFT alıp satabilecekleri bir platform haline dönüşecek. Mark Zuckemberg açıklamalarında bu yeni özelliğin hedeflerini söyledi.

“Kısa vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz. Tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim, ancak önümüzdeki birkaç ay içinde NFT’lerinizden bazılarını Instagram’da görebileceksiniz.”

Instagram’ın Başkanı olan Adam Mosseri, daha önceki açıklamalarında NFT özelliğine atıflarda bulunmuştu. 2021 yılında Aralık ayında yönetici, NFT’lerin daha fazla kullanıcıya ulaşması; için şirketin sürekli araştırma yaptığına dair güvence vermiştir. Mosseri açıklamalarında “NFT’lerin nasıl daha fazla bir kitleye ulaşacağı konusunda; sürekli olarak araştırma yapmaktayız” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya platformu, konferansta yer alacak NFT sanatçılarına sponsor olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Meta, NFT ve Kripto para borsasıyla ilgi kararını vermiş gibi gözüküyor. Bundan sonraki adım ise NFT’yi Instagram gibi herkesin kullandığı bir sosyal medya platformuna; entegre etmek olacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce bu proje tutar mı ? Instagram’ın getirmiş olduğu bu yeni özellik sosyal medya platformunu bozar mı ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Binance Yeni Oyununu Duyurdu ! Bitcoin Hediye Edecek !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?