Instagram Yorum Kontrolleri Özelliğini Tanıttı !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Yorum Kontrolleri Özelliğini Tanıttı !

Instagram Yorum Kontrolleri

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, son dönemlerde yapmış olduğu güncellemeler ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırıyor. Yapmış olduğu yeniliklerle kullanıcılara daha fazla güvenlik ve gizlilik seçeneği hizmeti veren sosyal medya uygulaması, bugün açıkladığı ve yine güvenlik için yapılmış yorum kontrolleri özelliğini tanıttı.

Sosyal medya uygulamaları için sızıntı haberi veren mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi; Twitter hesabından atmış olduğu twitte kullanıclara güvenik ve gizlilik sağlayan yeniliği tanıttı. Instagram’ın getirmiş olduğu bu özellik nedir ve bize ne gibi güvenlik sağlamaktadır ?

Yorum Kontrolleri Ne İşe Yarayacak ?

Sosyal medya platformları günümüzde herkes tarafından kullanan uygulamalar haline geldi. İnsanlar bu yüzden sosyal medya platformu olan uygulamaları kullanırken birbirlerine karşı yorumlarda biraz sert olabilmektedirler. İnsanlar gelen bu yorumlar yüzünden linçlere maruz kalabiliyor ve hakarete uğrayabiliyorlar. Instagram’da tam bu konu için ‘yorum kontrolleri‘ özelliğini tanıttı.

Instagram’ın getirmiş olduğu bu yeni özellikle birlikte artık rahatsız edici ve hakaret içeren yorumlar, diğer kullanıcılardan otomatik olarak gizlenecektir. Otomatik gizleme, algoritmalar tarafından yapılacak ve gizlenmesini istediğimiz kelimeler için bir kelime listesi oluşturabileceğiz. Otomatik gizlenen bu kelimeler yorumlardan silinmeyecek bu sayede hakaret eden ve agresif olan kişiler, hesabın sahibi tarafından engellenebilecektir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar kötü niyetli olan kişilerin hesaplarına kısıtlama getirebilecektir.

ınstagram yorum kontrolleri Instagram son dönemlerde kulanıcılarının deneyimlerini arttırmak için birçok yeni özelliğini tanıttı. Instagram bu yeniliğinden önce duyma engelliler için özel tasarlanan akış videolarına alt yazı özelliği ve yeni gizlilik politikasıyla kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vereyi amaçlamaktadır.

Instagram’ın yapmış olduğu bu yeni özellikleri sizler nasıl yorumluyorsunuz ? Sizce ınstagram getirmiş olduğu bu yeni özellikler birlikte kullanıcılarına yeteri kadar güvenlik sağlıyor mu ? Sosyal medya platformlarından gizlilik ve güvenlik açısından nasıl hizmet almak istediğinizi; aşağıda bulanan yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Son yazımızı okudunuz mu ? Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yazımıza ulaşabilirsiniz !

Obeziteden en çok etkilenecek ülkeler açıklandı ! Dünya Obezite Federasyonu 8 yıl içerisindeki korkunç tabloyu ülkeler ile paylaştı !

Instagram yorum kontrolleri 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında