Instagram Yeni Arayüzünü Test Ediyor ! İşte Yeni Tasarım 
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Yeni Arayüzünü Test Ediyor ! İşte Yeni Tasarım 

0

Instagram Yeni Arayüz

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, videolarının daha da çok gözüktüğü yeni ara yüzünü test ediyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, videolarını daha da ön plana çıkarmak için yeni bir ara yüz geliştirdi. Bundan sonra kullanıcılar platforma girdiklerinde ekranı tamamen kaplayan videolar görecekler. TikTok uygulamasına benzetilen bu ara yüz, Instagram videolarını daha değerli bir hale getirecektir. Ancak daha test edilen bu arayüz de bir de bir şeyin kaybolduğu görünmektedir. Gelin birlikte haberin geri kalanını inceleyelim.

Instagram Yeni Arayüzünü Test Ediyor ! İşte Yeni Tasarım

ınstagram-yeni-arayüzünü-test-ediyor

Sosyal medya platformu Instagram, yeni getireceği kullanıcı arayüzü ile videoları ana sayfada tam boyut halinde gösterecek. Instagram şirketi, kullanıcılarının platformda zamanının yaklaşık olarak yüzde 20’sini videolar için geçirdiğini duyurdu. TikTok uygulamasının 1-2 yıldaki büyümesini göz önünde bulunduran Instagram, platformundaki videolu içeriklere daha çok önem vermeye başladı.

Yeni çıkarılacak olan bu yeni arayüz de tek farklılık videolar kısmında olmayacaktır. Bazı kullanıcıların sorun olarak görebileceği yenilik ise Instagram’da Hikayeler Kısmının kaybolmasıdır. Video içeriklerinin tam ekranda test edildiği görünümde; mesaj kutusu, bildirim kutusu, profil kısmı ve diğer butonların yeri değişmemiş aynı şekilde yer alıyor.

TecHCruncH’ın paylaşmış olduğu habere göre Instagram şirketi henüz bu konu hakkında; resmi olarak bir açıklama yapmamıştır. Fakat Instagram bu özelliği getirdiği zaman hikayeler şeridine ekranı yukarıya kaydırdığımızda ulaşabileceğimiz düşünülmektedir. Yeni getirilen bu arayüzün ne zaman yayınlanacağı ve resmi bir açıklama geleceği henüz bilinmemekte.

Instagram sosyal medya platformu, Reels adı verdiği video içerikleri ile sadece TikTok uygulaması ile değil aynı zamanda YouTube Short videoları ile de rekabet halindedir. Google şirketi YouTube Short videolarının günlük ortalama 30 milyar görüntüleme aldığını duyurmuştu. Google yakalamış olduğu bu başarının ardından ise reklamları test etmeye başladı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Twitter’ın Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılacak ?

Instagram Yeni Arayüz

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?