Instagram, Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Getiriyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Getiriyor !

0

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, uçtan uca şifreleme özelliği üzerinde çalışıyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Instagram, güvenlik alanında uygulamayı geliştirmek için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Sosyal medya platformu aylık 1 milyar kullanıcı sayısı ile en popüler 6. sosyal ağ konumunda yer alıyor. Bu nedenden dolayı da platform çok sık bir şekilde çeşitli güncellemeler getirerek kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor. Şirketin uçtan uca şifreleme özelliğini bazı kullanıcılar üzerinde test ettiği öğrenildi. Peki bahsettiğimiz bu uçtan uca şifreleme özelliği nedir ?

Instagram uçtan uca şifreleme ile güvenliği arttırıyor

Sosyal medya platformları hakkında sürekli açıklamalarda bulunan hammodoh adlı kullanıcı, twitter hesabından Instagram’ın uçtan uca şifreleme özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Ancak bu kullanıcı özelliğin ne zaman geleceğini ve detayları hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Kullanıcının hesabında paylaştığı görsele baktığımız zaman Instagram’ın sohbet ayarları kısmında uçtan uca şifrelemenin yer aldığını görüyoruz. Uçtan uca şifreleme, iki tarafın karşılıklı bir şekilde kullandığı bir sistemdir. Bu sistemi kullanan kullanıcıların mesajlarını yer aldıkları platform dahil kimse okuyamaz ve dinleyemez.

ınstagram-uçran-uca-şifreleme

Instagram geçtiğimiz dönemde dm kutusunun arayüzünü değiştirmişti. Ayrıca Yayın Sohbetleri adı altında yeni bir özelliğini de test etmeye başladı. Bu özellik kişilerin görüntüleri olmadan sadece sesli bir şekilde canlı yayın yapılmasına olanak sağlayacak. Yayın sohbetlerine Twitter’da olan sohbet odalarını örnek olarak gösterebiliriz.

Anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’da 2016 yılında kullanıcılarına uçtan uca şifreleme özelliğini sundu. Bu özellik güvenliğe önem veren kullanıcılar için oldukça önemli. Getirilecek yeni özelliğin henüz ne zaman geleceği ise tam bir merak konusu.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?