Instagram, Ücretli Abonelik Sistemini Kullanıma Sundu !
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram, Ücretli Abonelik Sistemini Kullanıma Sundu !

0

Instagram Ücretli Abonelik 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, ücretli abonelik özelliğini Türkiye’de de kullanıma sundu. Popüler platform Evrim Ağacı’nın profilinde karşılaştığımız bu özellikte, kullanıcıların belirli bir ücret karşılığında içerik üreticilerine abone olabileceği görülüyordur. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

En popüler sosyal medya platformlarından Instagram, dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Çatı şirketi Meta altında faaliyetlerine devam eden sosyal medya platformu, bu kadar kullanıcıya da sahiplik yapması nedeniyle platform üzerinde sürekli güncellemeler yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse geçtiğimiz günlerde Instagram’ın NFT dünyasına giriş yaptığı haberini de sizler ile paylaşmıştık.

Ücretli Abonelik Sistemi Ülkemizde de Hizmete Girdi !

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, ücretli abonelik sistemini Türkiye’de de kullanıcıların beğenisine sunmaya başladı. Uygulama üzerinde gördüğümüz bazı hesaplarda Abone Ol seçeneğinin görülmesi de bu iddiaları doğruladı.

ınstagram-ücretli-abonelik-özelliğini-türkiyede-kullanıma-sundu

Ekran görüntülerine baktığımız zaman kullanıcıların belirli bir ücret karşılığında içerik üreticilerine abone olabildiğini gördük. Evrim Ağacı hesabına baktığımız zamanda da fiyatlardaki değişim hemen göze batıyor. Hesaplanan bu ücret bazı kullanıcılarda 60.99 TL iken bazı kullanıcılarda ise 66.99 TL olarak çıkmaktadır. Platform, abone olma kısmında bu ücrete hangi özelliklerin dahil olduğunu da kullanıcılara göstermektedir. Bu özelliklere gelin daha yakından bakalım..

  • Abone Rozeti : Abone olunan hesaba mesaj gönderildiğinde ya da yorum yapıldığında kullanıcı adı yanında özel tasarlanan bir rozet yer alacaktır.
  • Abonelere Özel Hikaye : Sadece abone olan kullanıcıların göreceği hikaye paylaşımları
  • Abonelere Özel Canlı Video : Sayfaya abone olan kişilere özel açılan canlı yayınlar.

Peki Instagram bu özellik sayesinde ne hedefliyor ? Yeni getirilen bu abonelik sistemi ile hedeflenen şey abone sistemi ile içerik üreticilerinin para kazanması; daha kaliteli içerik üretmesi ve kullanıcılar platformda daha fazla kalmaları istenmektedir. İlk olarak ABD’de denenen ve başarılı sonuçlar alınan bu özellik biraz geçte olsa Türkiye’ye de gelmiştir. Bu özelliğin ülkemizde işe yarayıp yaramayacağı ise bir merak konusudur.

Instagram ücretli abonelik nasıl açılır ?

Instagram Abonelik butonu nasıl açılır ?

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nedir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Instagram Ücretli Abonelik 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?