Instagram, Repost Özelliğini Getiriyor ! İşte Detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Uygulama

Instagram, Repost Özelliğini Getiriyor ! İşte Detaylar

0

Instagram, üçüncü taraf yazılımlara ihtiyaç duyulmadan gönderileri yeniden paylaşmayı sağlayan repost butonu üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Gelin Detayları birlikte inceleyelim.

Instagram uygulamasında gönderileri tekrardan paylaşma özelliği bulunmuyor. Kullanıcıların bir fotoğrafı / videoyu kendi hesaplarında paylaşmak için, resmi Instagram uygulaması ile alakası olmayan üçüncü taraf yazılımlardan yararlanmaları gerekiyor. Fakat bu üçüncü taraf uygulamalar hesaba erişim gerektirdiğinden dolayı bir güvenlik açığı söz konusudur.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, bu sorunu çözmek için çalışmalara başladı. Haberi ilk olarak mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi paylaşmıştır. Paluzzi, Instagram tarafından geliştirilen Repost butonu hakkında detaylı bilgiler vererek bu özelliği nasıl kullanacağımız hakkında da paylaşımlarda bulunmuştur.

Instagram, gönderileri yeniden paylaşacağımız Repost özelliğini getiriyor  !

Instagram uygulaması, yıllardır kullanıcıların yoğun bir şekilde talep ettiği fakat bir türlü getirilmeyen özellik olan Repost özelliğini nihayet getiriyor. Uygulama içerisinde paylaşım menüsüne eklenen yeni buton, ‘WhatsApp Status’, ‘Instagram Stories’ ve ‘SMS’ gibi diğer paylaşım araçlarının yanında yer alacaktır.

Alessandro Paluzzi, bu özelliğin nasıl gözükeceğine dair bazı paylaşımlarda bulunmuştur. Kullanıcılar tekrardan paylaşmak istedikleri gönderinin sağ üstünde bulunan menü düğmesine tıkladığında özellik açılır duruma geliyor. Karşınıza gelen seçenekler arasında bulunan repost butonuna tıkladığınızda, söz konusu olan fotoğraf / video kendi hesabınızda paylaşılıyor.

Edinilen bilgilere göre Instagram, repost özelliği ile paylaşılan bütün gönderileri profilde ayrı bir sekmeye koyacaktır. Ayrıca repost olarak paylaşılan gönderide, post sahibinin hesabı da gözükecektir. Bu repost özelliğini geçtiğimiz dönem TikTok platformu da getirmişti. Aynı zamanda bu özellik Facebook ve Twitter platformlarında da varlığınızı uzun dönem sürdürüyor.

Repost özelliği ne zaman kullanılacak ?

Instagram, yeni gelen repost özelliğini henüz genel kullanıcı kitlesine açmadı. Özellik şu an için henüz geliştirilme aşamasına devam ediyor. Özelliğin çok yakın bir zamanda tüm kullanıcılara açılması beklenmektedir. Henüz tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Whatsapp Aero Nedir, Nasıl Kullanılır ? İşte Detaylar

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?