Instagram Eski Özelliğini Geri Getirdi ! Beklenen Özellik Geldi
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Instagram Eski Özelliğini Geri Getirdi ! Beklenen Özellik Geldi

0

Instagram kronolojik sıralama özelliği ! 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, kullanıcılarının istekleri ve kullanıcı ara yüzünün gelişmesi için yeni özelliğini duyurdu.

Instagram şirketinin CEO’su olan Adam Mossori büyük haberi duyurdu ! Instagram kronolojik özelliği ve favoriler özellikleri ile kullanıcılarının karşısına bir kez daha çıkıyor. İşte haberimizin devamı…

Instagram CEO’su Adam Mosseri, dün kendi sosyal medya adresinden yapmış olduğu açıklamalarla çok beklenen özellikleri duyurdu. Mossori duyurularında Instagram algoritmasının değiştiğini ve önceden kullanılan kronolojik sıralama özelliğinin geri geldiğini duyurdu. Bu özellik uygulamayı kullanan kişiler tarafından uzun süredir isteniyordu. Çünkü Instagram’ın son açıklamış olduğu algoritma paketleri kullanıcıların hoşuna gitmemişti. Mossori açıklamalarında bir kaç yeni özelliğin kullanıcı deneyimine sunulacağını açıkladı.

Instagram CEO’su Adam Mossori, Kronolojik sıralama özelliğinin test edildiğini geçtiğimiz aylarda zaten açıklamıştı. Fakat bu özellik test aşamasındayken sadece ana sayfa, favoriler ve takip edilenler seçenekleriyle kullanılıyordu. Şimdi yeni güncellemeyle birlikte bazı küçük değişiklikler mevcut. Peki Kronolojik sıra özelliği nedir ? Gelin onu birlikte inceleyelim.

Instagram Sıralaması 2 Farklı Seçeneğe Ayrılıyor

ınstagram-kronolojik-sıralamaInstagram şirketinin CEO’su Adam Mossori, dün Instagram adresinden yaptığı açıklamayla birlikte sıralamanın 2 farklı çeşitte olacağını aktardı. Bu yeni özellikle birlikte seçenekler sol üstte bulunan Takip edilenler ve Favoriler olmak üzere 2’ye ayrılacaktır. Instagram Takip edilenler kısmında Kronolojik sıralama ile hesaplar bulunduracakken favoriler kısmında kullanıcıların seçtiği özel hesaplar yer alacak.

Instagram favoriler kısmında kullanıcıların dikkatlice seçtiği 50 hesap yer alacak. Favoriye eklenen hesaplar ana sayfada yıldız olarak ayrı gözükecektir. Bu özellikle birlikte kullanıcılar yakın gördükleri hesapların gönderilerini ve hikayelerini kaçırmayacak ve takip edebileceklerdir. Bu yeni gelen özellikler ise uygulamayı güncelledikten sonra aktif olacaktır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Instagram getireceği bu yeni özellikle birlikte kullanıcılarına iyi bir deneyim sunacak mıdır ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Amazon Türkiye’ye Yatırım Yapıyor ! İşe Alımlar Başladı !

Instagram kronolojik sıralama özelliği ! 

Sizin için araştırmamızı istediğiniz konuları web sitemizin en aşağısında bulunan istek kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?