Huawei Tag Geliyor ! Apple ve Samsung’a Yeni Rakip !
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Huawei Tag Geliyor ! Apple ve Samsung’a Yeni Rakip !

0

Huawei Tag 

Huawei’nin takip cihazı Huawei Tag’ın bilgileri sızdırıldı. Apple ve Samsung marka akıllı cihazlara bir yeni rakip daha doğuyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Son dönemlerde küçük akıllı cihazların kaybolmasını engellemek amacıyla teknoloji şirketi takip aygıtları ürünlerini geliştirdi. Apple’ın AirTag ve Samsung’un SmartTag ve SmartTag+ piyasanın en güçlü iki modeli olsalar da, Huawei bu teknolojiden geri kalmak istemiyor.

ABD’nin uygulamış olduğu ambargolar sonrasında akıllı telefon piyasasındaki payı küçültmek zorunda kalan şirket, teknolojinin hızla geliştiği diğer sektörlerden de geri kalmak istemiyor. Daha önceki dönemde bilgisayar teknolojisinde büyük yatırım yapan Çin merkezli teknoloji şirketi, şimdi ise AirTag’e rakip olan Huawei, yeni modeli üzerinde çalışmaktadır.

Huawei Tag Özellikleri Nelerdir ?

huawei-tag

Özellikle Çin merkezli diğer küçük şirketlere bakmazsak, takip cihazı piyasasında Samsung’un ve Apple’ın büyük bir hakimiyeti bulunuyor. AirTag ve SmartTag ürünleri ile kullanıcıların eşyalarını takip etmelerine izin veren şirketlere bir yenisini daha geliyor olabilir.

Son gelen sızıntı haberlerine göre Huawei, Apple ve Samsung gibi; büyük rakiplerin arkasında kalmamak için girişimlerine hız kazandırdı. Cloud Space adlı buyut uygulamasında “Huawei Tag” kod adına sahip takip cihazı olduğu iddia edilmiştir.

Çin vatandaşı olan kişiler için çıkarılan Huawei Cloud uygulamasında bulunan Huawei Tag; ultra geniş bant yayını için bir destek almıştır. Bu iddialar sonucunda henüz şirketten resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, kullanıcıların kişisel eşyalarını; UWB ve BlueTooth yardımı ile bulmasını kolaylaştıran bir takipçi cihazı olması belenmektedir. Huawei Tag adı verilen bu takipçi cihazı ile alakalı ise; sızıntı haberlerinde özelliklerinden tam olarak bahsedilmemiştir.

Bu yeni sızıntı haberleri gündemi meşgul etse de Huawei’nin ilk sızıntı haberleri bu değildir. Huawei Tag adı verilen bu takip cihazında çıkan haberlerin henüz iddia; olduğunu ve şirketten resmi bir açıklama gelmediğini de yine sizlere hatırlatalım. Fakat her geçen gün kendini geliştiren ve ürün yelpazesini arttıran; Huawei’nin de bu pazara girebileceğini söyleyelim.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Oluşturduğunuz Emojileri Tüm Dünya Kullansın ! İşte Detaylar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?