House of the Dragon kaç sezon sürecek ? İşte detaylar
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi/Film

House of the Dragon kaç sezon sürecek ? İşte detaylar

0

Game of Thrones evreninin yaratıcısı olan George R. R.Martin, önemli açıklamalarda bulundu. House of the Dragon kaç sezon ve kaç bölüm sürecek ? Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Bu hafta sinemaseverleri üzen haberler peş peşe geldi. Lord of the Rings; Rings of Powers’ın sezon finali önümüzdeki cuma günü yayınlanacak. House of the Dragon dizisi ise Ekim ayının son haftası sezon finaline girecek. Bugün ise George R. R. Martin’den dizinin geleceği hakkında önemli bilgiler geldi. Peki House of the Dragon kaç sezon sürecek ?

House of the Dragon kaç sezon ve kaç bölüm olacak ?

Game of Thrones evreninin yaratıcısı ve dizilerin uyarlandığı kitapların da yaratıcısı olan George R. R. Martin, bugün yapmış olduğu açıklamada henüz 1. sezonu devam eden House of the Dragon için önemli açıklamalarda bulundu. Önceki dizinin senarist koltuklarında başka isimler oturduğu olduğu için finali çok ağır eleştirilere maruz kaldı. Fakat dizinin yeni ipleri Martin’in elinde olacak.

Dizinin günümüze kadar yayınlanan 8 bölümüne baktığımızda en kısa sürenin 50 dakikanın üstünde, en uzun sürenin ise 70 dakikanın altında kaldığını görmekteyiz. Bu istatistiğe baktığımız zaman ortalama bir bölümün yaklaşık olarak 1 sürdüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca dizinin sezon finalinin 10. bölümde geleceği açıklandı.

George R. R. Martin, dizinin aynı ilk sezonunda olduğu gibi diğer tüm sezonlarının da 10 bölümden oluşacağını açıkladı. Tahmini olarak diğer sezonlarında yaklaşık 1 saat olması beklenmektedir. Yeni çıkan dizinin sezon sayısı da hayranlarını oldukça üzdü.

house-of-the-dragon-kaç-sezon-olacakDizinin yaratıcısı olan Martin, diziyi 4 sezon yapacaklarını açıkladı. Eğer planlarda bir değişiklik olmazsa dizi 2025 yılında final bölümünü yayınlamış olacak. Yani bu bilgilerden yola çıkarak dizi 40 saatlik izlenme süresi ile 40 bölüm yayınlanacaktır. Bu süre aslında diğer yapımlara bakıldığında iyi bir zaman diyebiliriz.

Bir önceki dizinin 8 sezon sürmesinden dolayı bu sezondan beklenti oldukça büyüktü. Dizinin 4 sezon süreceğini duyan takipçiler ise büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ? Aşağıdaki bağlantıdan son yazımıza ulaşabilirsiniz.

Rick and Morty’nin 6. Sezonu Ne Zaman Çıkacak ?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?