Hologram Yoluyla Bir İnsan Uzaya Işınlandı !
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Hologram Yoluyla Bir İnsan Uzaya Işınlandı !

0

Hologram Uzaya Işınlanma

Nasa, ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Genellikle filmlerde göreceğimiz sahneler gerçek oldu. Ajans, tarihte ilk kez birinin hologram yoluyla uzaya ışınlandığını duyurdu. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında NASA, uzay için yeni bir teknoloji ürünü deneyerek sanal toplantıları bambaşka bir seviyeye taşıdı. ‘Holoported’ bir çok kişinin bilmediği bu terim aslında hologram ya da diğer bir deyişle ışınlanma olarak bilinmektedir.

Daha çok dizilerde ve filmlerde karşılaştığımız bu teknolojinin gerçekleşmesine çok az kaldı. Geliştirilen bu teknoloji sayesinde NASA, Dr. Josef Schmid’i uzaya ışınlamayı başardı. Nasa (Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) yaşanılan bu başarıyı kısa bir zaman içerisinde duyurdu ve olayların arka planlarını insanlar ile paylaştı.

Hologram Teknolojisi Nerelerde Kullanılacak ?

Yolculukta Dr. Josef Schmid’in yanında holoport etmesi için ekipman üretimine yardımcı olan AEXA Aerospace CEO’su Fernando De La Pena Llaca ve ekibi de dahil edilmiştir. Ekip birlikte, astronotların doğrudan iletişim kurabildiği ve hiç uzay gemisine binmeyen ilk kişi oldular.

hologram-yoluyla-birisi-uzaya-ışınlandıMicrosoft Hololens Kinect kamerası ve Aexa Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotu Thomas Pesquet’in özel yazılımlara sahip olan insanların bilgisayarlarını kullanarak, Schmid ve De La Pena’nın canlı görüntüleri ile çift yönlü iletişime girdi. Yapılan bu görüşme bitene kadar görüntülü ve sesli olarak devam etti. Dr. Schmid ise yaşanan bu başarı için şu açıklamaları yaptı;

Bu, çok uzak mesafelerde insan iletişiminin tamamen yeni bir yoludur. Ayrıca, insan varlığımızın gezegenin dışına seyahat edebileceği yeni bir insan keşfi şeklidir. Fiziksel bedenimiz orada değil ama insan varlığımız kesinlikle orada.

NASA ise gelecekti görevler için şu cümleleri kullandı;

“Bunu özel tıbbi konferanslarımız, özel psikiyatrik konferanslarımız, özel aile konferanslarımız için ve VIP’leri uzay istasyonuna astronotları ziyaret etmeleri için kullanacağız.”

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Stoksuz E-Ticaret Nasıl Yapılır ?

Yeni açılan forum sitemizi ziyaret ettiniz mi ? buraya tıklayarak forumumuza gidebilir ve aklınızdaki soruları buradan bize sorabilirsiniz..

Hologram Uzaya Işınlanma

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?