Her Yıl 2500 İnsanın Kaybolduğu Yer Alaska
  1. Ana Sayfa
  2. Metafizik

Her Yıl 2500 İnsanın Kaybolduğu Yer Alaska

0

Bulunamayan kayıp insanlar Alaska

Alaska ABD’ye ait ve yüz ölçümü bakımından en büyük eyaleti olarak geçmektedir. Bölgenin en düşük istikrar ve iş oranına sahiptir. Yüz ölçümü 1.723.000 km2 olarak yer almaktadır. Soğuk iklime sahip olduğundan dolayı bölgede yaşam koşulları oldukça zorludur. Bu bölge Rus imparatorluğu tarafından 7,2 milyon dolar karşılığında satın alınarak ABD tarafına geçirilmiştir. İçerisinde vahşi yaşamın olmasıyla birlikte oldukça büyük gizem de barındırıyor.

Alaska 1988’den beri rapor kayıtlarına göre 61 bin insan kayıp durumda yer alıyor. Bazı yıllarda ortalama kayıplar 1800-2500’e kadar çıkmakta. Halk arasında Alaska kayıpların ülkesi olarak da adlandırılıyor. Hatta bazı insanlar Alaska’yı Bermuda Şeytan Üçgeni’ ne benzeterek bu kayıp olaylarının gizemli bir varlığın yaptığını söylemektedir.

Alaska’da İnsanlar Neden Kayıp Oluyor ?

Alaska üzerinde insanların kayıp olması bütün gizemi de üzerine çekiyor. Her eyalet üzerinde kayıp vakaları yaşanabiliyor. Ancak bu eyalet üzerinde kayıpların bulanamıyor olması bölgede kendine ait iddiaları da üzerine çekmektedir. Bu eyalet ilk göçlerini 20.yüzyılın başlarında almasıyla topluluk oluşmasını sağlamıştır.

Bunun ana nedeni altın yataklarının keşfiyle başlamıştır. İlerleyen zaman içerisinde bölgedeki insanların kaybolması sonrasında yatırım miktarının azalmasına neden olmuştur. Yatırımlar içerisinde hava limanı ve liman olması bölgenin kaderini değiştirmiştir. Alaska içerisinde karasal yolu bozuk ve sürekli buzlu olması ulaşımı zora sokmuştur. Bu yüzden liman ve havalimanı bu bölge için büyük önem taşımaktadır.

Dönemler içerisinde köylerde yaşayan insanların zaman içerisinde kaybolduğu raporlarla birlikte yaygınlaştı. Kaybolan insanların artmasıyla birlikte yayılan haber sonrasında neden kaybolduğuna dair çözülmesi için kampanya düzenlemesi bile sağlanmıştır. İlerleyen zamanlarda FBI araştırma için gitse de kayıp olaylarına karşı hiçbir bulgu yaşanmamıştır.

Bulunamayan Kayıp İnsanlar Alaska

bulunamayan-kayıp-insanlar-alaska

Bölge içerisinde yıllar geçtikçe farklı kayıp olayları da meydana geldi. Bu kayıplarda kişilerin araçları terk edilmiş halde bulundu. Arama kurtarma ekipleri köpeklerle birlikte giderek koku izinden kişileri bulmaya çalıştı. Ancak her seferinde yarı yolda kalarak ve kayıpları bulunamayarak geri döndü.

Bölge içerisinde yüksek soğukluklar ve kar kalınlığının yüksek olmasıyla birlikte vahşi yaşam koşulları da bulundurmaktadır. Kutup ayılarının şehir merkezine yakın olması, dağların ve uçurum noktalarının yer alması kaybolma nedenleri olarak açıklanabiliyor.
Ayrıca dondurucu soğuklarının olması kaybolma halinde ölüm nedenlerinin olmasını sağlıyor. Kaybolanların cesedi karla kaplı olduğu da iddia ediliyor. Bu durum şu ana kadar hiç açığa çıkamadı. İnternet üzerinde de bu olaylar her geçen gün konuşulmaya devam ederek gizemini korumaktadır.

Bu tarz daha fazla makaleye ulaşmak isterseniz metafizik kategorimizi takip edebilirsiniz..

Bulunamayan kayıp insanlar Alaska

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?