Her Bilgisayarda Bulunması Gereken 16 Program !
  1. Ana Sayfa
  2. Web

Her Bilgisayarda Bulunması Gereken 16 Program !

0

Bilgisayarda işe yarayacak programlar

Bugün sizlerle birlikte ücretsiz olduğuna inanamayacağınız 16 harika program göstereceğiz. Bu yazımızda bu programların ne işe yaradığını ve nasıl ulaşabileceğinizi göstermeye çalışacağız. Dilerseniz hemen konumuza geçelim…

1. Calibre

calibre-program

Açık kaynak kodu kullanan bu uygulama, E-kitap formatında tasarlanan tüm metinleri okunur bir hale getirip sizlere sunmaktadır. Programımız ayrıca PDF gibi formatları da açabilmektedir.

2. Shotcut

shotcut-programBu göstereceğimiz ücretsiz video editleme programı ile, profesyonel bir şekilde videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olup diğer profesyonel programlar gibi hizmet verebilmektedir.

3. Zotero

 zotero-program  Bilgisayarda işe yarayacak programlarBilimsel araştırma yöntemlerini ve alıntı kaynaklarını toplama yazılımı olarak tasarlanan Zotero, tamamen ücretsizdir. Zotero ayrıca Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılarda da eklenti ile hizmet vermektedir.

4. Dashlane

 dashlane-programBir çok mobil ve desktop platformunda yer alan bu program ile internet siteleri ve programlardaki şifrelerinizi unutamayacaksınız. Uygulamamız hem ücretli hem de ücretsiz hizmet vermektedir. Ücretli versiyonunda bir çok şifre depolayabilirken ücretsiz versiyonunda 50 şifreye kadar kayıt seçeneği sunuyor.

5. Lightworks

lightworks-program Bilgisayarda işe yarayacak programlarDiğer ücretsiz video düzenleme programlarından birisi olan Lightworks, Quentin Tarantino’nun efsane filmi ‘Pulp Fiction’ın post production aşamasında dahi kullanılmıştır. Sürekli kendini yenileyen ve güncelleme alan bu uygulama hayatınızda size kolaylık sağlayabilir.

6.Fire Alpaca

fire-alpaca-programSadece Mac ve Windows platformlarına indirebileceğiniz bu ücretsiz program sayesinde dijital çizimler yaparak kendinize kazanç sağlayabilirsiniz.

6.VLC Media Player

vlc-media-player Bilgisayarda işe yarayacak programlarÇok basit bir ara yüze sahip olması nedeniyle bir çok kullanıcı tarafında kullanılmaktadır. Bu kolay arayüze rağmen video oynatma işinde de oldukça başarılıdır. Herkesin bilgisayarında olması gereken programlardan birisi olan VLC Media Player sayesinde bir çok işinizi kolaylıkla halledebileceksiniz.

7. AudaCity

 audacity-program

AudaCity programını dilerseniz tüm platformlarda kullanabilmektesiniz. Bu çok kullanışlı program ses kaydetmenize ve kaydedilen bu sesin düzenlenmesinde size çok fazla kolaylık sağlıyor.

8. ShareX

 sharex-program Bilgisayarda işe yarayacak programlarYeni programımız sadece Windows tabanlı platformlarda çalışmaktadır. Bu açık kaynaklı kod kullanan uygulama sayesinde ekran görüntüsü alma ve bununla bağlantılı işlemler yapan programlar arasından önde gelen bir yazılımdır. Bu uygulamamızı hem kendi sitesinden kolaylıkla indirebilirsiniz hem de Steam platformu altından da indirebilmektesiniz.

9. Darktable

darktable-program Bilgisayarda işe yarayacak programlarAçık kaynak kodlu fotoğraf düzenleme uygulaması olan Darktable, Fotoğraflarında profesyonel görüntü yakalamak isteyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Fotoğrafçılıkla uğraşanlar için gerçekten en doğru kararlardan birisi diyebiliriz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Aşağıda bulunan yorum kısmından bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

İşinize Yarayacak En İlginç 10 Web Sitesi !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?