HBO Max’ın İlk Yerli Dizi Kör Nokta Hakkındaki Tüm Bilgiler !
  1. Ana Sayfa
  2. Dizi/Film

HBO Max’ın İlk Yerli Dizi Kör Nokta Hakkındaki Tüm Bilgiler !

0

HBO Max Kör Nokta 

Game of Thrones, Chernobyl, Euphoria ve Sucession gibi büyük yapımların altında imzası olan dijital video platformu HBO Max, yakında diğer bir dijital video platformu olan Disney Plus gibi Türkiye’de yayın hayatına başlayacak. Yeni platformdaki ilk yerli dizi ise Kör Nokta olacaktır. Dizinin konusu ise gizemli bir polisiye olacaktır. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Uzun bir dönemdir ülkemizde hizmet veren Netflix, yerli seçenekler Blue TV, Exxen ve Puhu TV bunların ardından Amazon Prime Video, Bein Connect ve gelecek aylarda yayın hayatına girmesi beklenilen Disney Plus’a yeni bir alternatif daha geliyor. Yayınlamış olduğu dizilerin kalitesi ile ön plana çıkan HBO Max’ın arkasında, tıpkı adında olduğu gibi dünyanın en büyük TV ağlarından birisi olan HBO bulunmaktadır. Dizi ve filmleri anlaşmalı olarak ülkemizde yayınlanan platform artık Türkiye pazarına kendi adı ile giriyor.

HBO Max İlk Yerli Dizi Kör Noktayı Duyurdu !

Gazeteci Sina Koloğlu’nun paylaştığı bilgilere göre Kör Nokta’nın konusu ;

“Kasabasına dönen bir kadın, karşılaştığı cinayeti çözmeye çalışıyor. Aynı zamanda kasabanın da sırları ve geçmişi ortaya çıkıyor”

Bu fikirden yola çıktığımızda toplumsal çıkarımların bol bol işleneceği; polisiye gerilim kategorisinde bir dizinin çıkacağını söyleyebiliriz.

Dizinin kamera önünde ve arkasında yer alacak kadronun da bilgilerini bizlerle paylaşan Sina Koloğlu senaryonun, daha önce Netflix’in Pera Palas’ta Gece Yarısı’nı da yazan Elif Usman tarafından yazılacağını bizlerle paylaştı. Elif Usman bu dizinin dışınad Hanımın Çiftliği ve Tatli Küçük Yalancılar gibi TV uyarlamalarının da senaristliğini yapmıştı.

hbo-max-kör-nokta

HBO Max’ın ilk yerli dizisi olacak Kör Nokta’nın yönetmen koltuğunda ise yine; Netflix’in dizisi olan Aşk 101 ve Benim İçin Şampiyon filminin yönetmeni Ahmet Katkısız olacaktır. Bu yerli dizinin başrolü için şu ana kadar iki kişi ile görüşüldüğünü, dizinin çekimlerinin Gökçeada’da; yapılacağı yine bizlere gelen haberler arasında yer almaktadır.

HBO Max’ın ülkemizde 2022 yılının son çeyreğinde yayın hayatına; başlaması beklenirken, platformun henüz abonelik ücretleri kullanıcılar ile paylaşılmamıştır.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Netflix’e Yeni Rakip Çıktı ! ‘Warner Bros Discovery’ Nedir ?

HBO Max Kör Nokta 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?