Gucci, Mağazalarında Kripto Para İle Ödemeyi Kabul Edecek !
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Gucci, Mağazalarında Kripto Para İle Ödemeyi Kabul Edecek !

0

Gucci Kripto Para 

Dünyanın en büyük moda markalarından birisi olan Gucci, bazı mağazalarındaki ödemeleri kripto para ile yapabileceğimizi açıkladı. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Kripto paralar her geçen gün hayatımıza daha da fazla dahil olmaya başlıyor. İlk çıktığı zamanlar sadece belirli bir kesim tarafından takip edilen ve ticareti yapılan dijital varlıklar artık herkes tarafından kullanılıyor ve birçok ticarette aktif olarak kullanılıyor.

Geçen hafta birçok ünlü marka kripto para ile ödeme alabileceklerini açıklamışlardı. Yapılan ilk paylaşımların ardından diğer büyük firmalarda kripto para ile ödeme alabileceklerini duyurdu. Bir diğer duyuruda dünyanın en ünlü markalarından birisi olan Gucci’den geldi. Gucci bazı mağazalarında kripto para ile ödeme alabileceklerini açıkladı.

Gucci Kripto Paralar ile Ödeme Yapmamıza İzin Verecek

gucci-kripto-para-ödemelerini-kabul-etti

Lüks bir marka olan Gucci, ABD’de yer alan bazı mağazalarının Mayıs ayının bitimine kadar kripto paralar ile ödeme alabileceklerini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre kripto paralar ile ödeme yapmak isteyen kişilerin mail adreslerine kripto cüzdanlarını kullanarak ödeme yapmalarını sağlayan bir QR kodu içeren bağlantı gönderilecektir.

Gönderilen bu QR kod sayesinde kullanıcılar çok rahat bir şekilde kripto paraları ile ödeme yapabilecekler. Marka tarafından şu an sadece 10 adet kripto para kabul ediliyor. Bu kabul edilen kripto paralardan 5 tanesi 1 ABD dolarına sabitlenmiştir. Sabit para olarak bizlerin karşısına çıkacaktır. Geriye kalan dijital paralar ise, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum; Wrapped Bitcoin, Lite Coin, Shiba Unı ve Dogecoin oluşturmaktadır.

Gucci şirketinin CEO’su Marco Bizzarri şu açıklamalarda bulundu ;

“Gucci, müşterilerine gelişmiş bir deneyim sağlayabilmek için her zaman yeni teknolojileri benimsemeye çalışıyor.”

Bu bilgilere ek olarak marka, mağazalarda yada çevrimiçi olarak kripto para kabul etme; konusunda başka bir dünyaca ünlü marka olan Off-White ve tasarımcı Philipp Plein’i örnek olarak gördü. Gucci tarafından atılan bu adım ilk olarak bir markanın bu piyasaya girişi değildir. Daha önceki dönemlerde de marka NFT ve Metaverse alanlarında da bazı çalışmalar gerçekleştirmişti.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

Gucci Kripto Para 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?