Gran Turismo 7 Uzun Bekleyişten Sonra Piyasaya Sürüldü !
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Gran Turismo 7 Uzun Bekleyişten Sonra Piyasaya Sürüldü !

0

Gran Turismo 7 ! 

Playstation oyun dünyasının en çok oynan yarış oyunu olan Gran Turismo, yeni oyununu piyasaya sürüldü. Oyun eleştirmenlerden ya da oyunculardan hiçbir olumsuz oy almadı. Gran Turismo 7’nin Türkiye fiyata ise oyun severleri çok düşündürecek gibi duruyor.

Gran Turismo 7

Playstation oyun düşkünlerinin heyecanla beklediği, en çok satan yarış oyunu olan Gran Turismo yeni oyununu piyasaya sürdü. Şirket yayınlamış olduğu fragmanlarda çok gerçekçi olan grafikler ve oynanışı gösteren oyun, Haziran 2020 tarihinde yapılan Playstation 5 tanıtımında da duyurulmuştur. Oyun çıktığı zaman hemen hemen tüm eleştirmenlerden ve oyun severlerden tam not almıştır.

1997’den beri yarış oyunlarının en sevilen oyunlarından olan Gran Turismo’nun yeni oyunu şimdiden diğerlerini geri plana attı diyebiliriz. Şimdi yeni oyunumuz için eleştirmenlerin ve oyun severlerin yorumlarını okuyalım…

Eleştirmenlerin ve Oyun Severlerin Puanları

Gran Turismo 7 şimdiden tüm eleştirmenlerden tam not almayı başardı diyebiliriz. Çoğu eleştirmenden 100 üzerinden 100 puan alan oyun, IGN, Comicbook, GamesRadar gibi büyük şirketlerden de 90 puan almayı başardı. Oyunun şimdiye kadar aldığı en düşük puan ise 70 olmuştur. Eleştirmenlerin neden az puan verdiği ise biraz gülünç olmuştur. Eleştirmenler puanları Oyunun menü tasarımı ya da bir sayfada konuşan birisi yok diye kırmışlardır. Tüm eleştirmenlerin puan kırmadığı yer ise oyunun oynanışıdır. Gran Turismo 7’nin ortalama puanı 87 olarak açıklandı.

gran-turismo-fiyat

Oyun severlerin oyun hakkındaki görüşlerini resmi ortamlarda bilmesek de sosyal medyada oldukça iyi yorumlar yapılmıştır. Oyunun sadece yarış severler için değil araba tutkulularında sevebileceğini aktaran oyun, sosyal medyada kötü bir yoruma rastlamadıklarını açıkladı. Oyun son dönemlerde en iyi çıkış yapan oyunlarından oldu.

Oyunun Fiyatı Ne Kadar ?

Türkiye’de artan kur oranlarından sonra Playstation ve consol fiyatlarıda oldukça artmıştır. Bu kurlarla birlikte oyun sektöründe de ciddi bir artış söz konusu. Oyun hem playstation 4 hem de playstation 5 için ayrı çıkış yapmıştır. Playstation 4 fiyatı 599 TL, Playstation 5 fiyatı ise 699 TL dir. Oyunun yurtdışı fiyatı ise yine PS4 için 59.90 PS5 için 69.90 dolardır.

gran-turismo-ps5Son yazımızı okudunuz mu ?

Maroon Berets 2030 Duyuruldu ! Türkiye-Ermenistan Savaşı

Oyun sektöründeki fiyat artışları hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?