Google’dan Yeni Hizmet ! Esprime Kimse Gülmedi Derdi Yok
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Google’dan Yeni Hizmet ! Esprime Kimse Gülmedi Derdi Yok

0

Google şirketi tarafından  I/O 2022 konferansında tanıtılan PaLM yapay zekası esprileri anlayabiliyor. Hatta bu geliştirilen yapay zeka esprilere cevapta verebiliyor. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Google tarafında geçtiğimiz hafta düzenlenen 2022 I/O geliştirici konferansında yeni teknoloji pixel cihazları dikkatleri üzerine çekmiştir. Fakat Google’ın her zaman dikkat çekmeyi başaran yapay zekasında bazı iyileştirmeler bulunmakta. Bu iyileştirmelerin başında ise artık Google PaLM’ın esprileri anlıyor olabilmesi vardır.

I/O 2022 konferansında tanıtılan yeni Pathways Language Model (PaLM), geliştirilmiş özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Mizah ve Şakaların mantığını öğrenen yapay zeka, internet üzerinde bulunmayan esprileri bile anlama yeteneğine sahiptir.

Google PaLM Esprilerinizi Anlayıp Cevap Verebiliyor !

Google’ın son blog gönderisinde PaLM’ın doğal dil anlama yeteneği ön plana çıkmaktadır. Aslından insanların yaptığı komik olmayan esprileri anlamaya çalışmayan Google, bu espriler sayesinde yapay zekayı geliştirebileceğini ön görüyor.

Google’ın PaLM üzerinde denediği şey ise; bir eğitim ve geliştirme aşaması olmadan yapay zekanın bir şeyler öğrenip öğrenemediğine bakmaktır. Bu hamle, insanlar ve makineler arasında önceden düşünülen araçlar aracılığı ile iletişim kurmaktan uzaklaştırabilir ve sorunsuz bir şekilde etkileşim oluşturabilir.

google-palm-yapay-zekası

Google şirketinin CEO’su Sundar Pichai etkinlikte yapmış olduğu konuşmada; aslında iletişim konusunda önemli bir konuyu göz ardı ettiklerini açıkladı. CEO Sundar Pichai, Yapay zeka PaLM için şu örneği verdi; New York eyaletinde ünlü olan pizza malzemelerini Bengalce sorulduğunda; Palm İngilizce aralamalar gerçekleştirebilir ve kullanıcıya Bengalce bir şekilde cevap verebilir.

“Bir gün, konuştuğunuz herhangi bir dilde daha fazla konuyla ilgili soruları yanıtlayabileceğimizi ve; bilgiyi Arama’da ve tüm Google’da daha erişilebilir hale getireceğimizi umuyoruz.”

Google şirketinin yapay zeka ve doğal dil işleme konularında bir numara olduğunu söylediğimizde aslında yanılmış olmayız. Şirket, yeni PaLM yapay zekası ile de işleri büyütüyor. PaLM yapay zekası mizahı anlama ve çıkarımlar yapma özelliği ayrıca dil; konusundaki zorlukları çözecek insanları da ortadan kaldırması düşünülmektedir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Netflix, Resident Evil Dizisinin Fragmanını Paylaştı !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?