Google, Coinbase İle Anlaştı, Ödemeleri Kabul Edecek
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Google, Coinbase İle Anlaştı, Ödemeleri Kabul Edecek

0

Google, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase ile yeni bir ortaklığa imza attı. Google bundan sonra kripto paralar ile ödeme alacak. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Şirket, bugün gerçekleştirdiği Cloud Next konferansında kripto para borsasını etkileyen bir duyuru paylaştı. Kripto paralar ile ödeme almayı düşünen şirket, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase iyi anlaştığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Google, bulut hizmetlerinde kripto para ile ödemelere 2023 yılında başlayacak. Bu haber ile birlikte Coinbase, yapılacak olan ödemeler için Google’ın alt yapısını kullanabileceklerini duyurdu.

Coinbase’den Amazon’u Üzecek Karar

Google ile yapılan anlaşmaya göre Coinbase, veri ile ilgili tüm uygulamalarını Amazon Web Services bulut hizmetlerinden çıkardı. Coinbase veri uygulamalarını artık Google’ın uygulamalarına geçirecektir. Bu haber ile birlikte Coinbase, Amazon şirketi ile yıllardır sürdürdüğü ortaklığına bir son verecek.

Kimler Google İle Kripto Para Kullanarak Ödeme Yapabilecek ?

google-coinbase-ile-kripto-para-ödemelerini-kabul-edecekGoogle Bulut hizmetleri başkanı ve genel müdürü olan Amit Zavery, ilk başta Web 3 dünyasından sadece sınırlı sayıda kullanıcıya kripto para ile ödeme imkanı sağlayacaklarını açıkladı. Ödemeler Coinbase Commerce hizmeti ile gerçekleşecek. Şirket yapmış olduğu paylaşımlarda kısa süre sonra tüm kullanıcılarında bu hizmetten faydalanabileceğini açıkladı.

Hangi Kripto Paralar İle Ödeme Alınacak ?

Google, Coinbase Commerce ile ödemeleri kabul edeceğinden dolayı bu platformda olan kripto paraları kabul edecek. Bitcoin, Ethereum, Doge Coin ve LiteCoin olduğu 10 ayrı dijital para ile ödeme yapılabilecektir.

Son yazımızı okudunuz mu ? Aşağıda bulunan bağlantıdan son yazımıza ulaşabilirsiniz

CoinDesk Türkiye’de Metaverse Etkinliği Düzenliyor !

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?