Google, Chrome OS 102’yi Tanıttı ! İşte Detaylar !
  1. Ana Sayfa
  2. Web

Google, Chrome OS 102’yi Tanıttı ! İşte Detaylar !

0

Google Chrome, dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olarak gösteriliyor. Şirket, yeni düzenlemelerin bulunduğu Chrome OS 102 güncellemesini duyurdu. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başında yer alan Google, Mayıs ayında gerçekleştirdiği I/O 2022 geliştirici konferansında Anroid 13’ü kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Getireceği yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcı deneyimini arttırmayı düşünen şirket, çeşitli özellikleri içerisinde barındıran Chrome OS 102 sürümünü paylaştı.

Chrome OS 102, Birçok yeni özellik içeriyor !

Google şirketi, işletim sisteminin yeni sürümünü bazı yeni özellikler ile kullanıcı deneyimine sunacaktır. Chrome OS 102, harici araştırmacılar tarafından Google’a bildirilen 32 güvenlik düzenlenmesini içerisinde barındırıyor. Google, Windows, Mac ve Linux’ta tarayıcı için yeni sürümü yayınladı.

Yeni sürüm ile birlikte gelen geliştirmeler, USB-C kablo uyarıları, büyütme ve kaydırma iyileştirmeleri gibi bir takım yeni özellikleri barındırmaktadır. Kullanıma uygun Chromebook’ların kullanılan USB-C kablosunun ekranları desteklemesi durumunda kullanıcıya geri bildirim sağlayacak. Yeni gelen bu özellik, USB4 veya Thunderbolt özellikli 11. veya 12.nesil Intel Core CPU’lara sahip ChromeBook’larda kullanıma sunulacak. Google bu yenilikleri blog yazısında şu ifadeler ile duyurdu ;

google-chrome-os-102yi-kullanima-sundu

Şu anda, yerleşik büyüteç geliştirmesi özel bir ekran oluşturmaktadır. Alt kısmı standart ekranınız, üst kısmı ise ekranınızın yakınlaştırılmış görüntüsüdür. Bu özellik sayesinde görme bozukluğunuz varsa ekranın sadece bir kısmını yakınlaştırmak isterseniz oldukça yararlı olacaktır.

OS 102 özelliği ile birlikte kullanılan sekmeleri anında düzenlemek için bazı kısa yollar eklenmiştir. Klavyede bir sekmeyi taşımak isterseniz Windows’ta ‘CTRL + Shift + Sayfa yukarı ya da aşağı’; macOS’ta ‘CTRL + Shift + Fn + yukarı ya da aşağı ok ‘ kısa yollarını kullanabilirsiniz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlerle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

CoinDesk Türkiye’de Metaverse Etkinliği Düzenliyor !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?