FIFA ve EA Anlaşamadı ! Yeni Oyunun Adı Ne Olacak ?
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun

FIFA ve EA Anlaşamadı ! Yeni Oyunun Adı Ne Olacak ?

0

FIFA EA Anlaşma 

FIFA ve EA ortaklığı bugün resmen sona erdi. Oyun severler bu anlaşmanın sonunda yeni çıkacak olan oyunun ismini şimdiden merak etmeye başladı. Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Electronic Arts ve futbolun küresel yönetim organı olan FIFA’nın aylar süren müzakereleri nihayet bitti. Oyun severler tarafından heyecanla beklenen müzakereler ne yazık ki olumsuz sonuçlandı. 30 yıllık bir serüven olan FIFA ve EA ortaklığı bugün itibariyle sona erdi. Kullanıcılar bundan sonra gelecek olan oyunun adını şimdiden merak etmeye başladı.

Yeni Oyunun Adı EA Sports FC Olacak !

fifa-ea-anlaşma

FIFA ve EA arasındaki ortaklık bu yıl düzenlenecek olan 2022 Katar Dünya Kupası’ndan sonra sona erecekti. Ancak önümüzdeki yaz düzenlenecek olan Kadınlar Dünya Kupası’na kadar uzatılacak bir şekilde düzenlemeler gerçekleşmiştir.

Şirket yetkililerinin açıklamalarına göre yaz sonunda, yani Kadınlar Dünya Kupası son bulduğunda sayıları 150 milyonu aşan FIFA kullanıcısının seriye veda edeceği ifade edilmiştir. FIFA 23 yerine yeni çıkarılacak oyunun adı EA Sports FC olacaktır.

Oyunun kendisi bu ortaklıktan sonra beklenildiği gibi çok fazla değişmeyecektir. Yani oyunun adı dışında her şeyi aynı kalacak diyebiliriz. Fakat oyunda dünya kupası ve FIFA’nın düzenlediği etkinlikler artık yer almayacaktır. Ancak dünyaca ünlü kulüpler, yıldızlar ve ligleri ile yapılan anlaşmalar devam edeceği için bu konularda bir sıkıntıyı kullanıcıların yaşamayacağı düşünülmektedir.

Genel tabloya bakacak olursak bu 30 yılın ardından FIFA ve EA arasındaki ortaklı çok karlı olmuştur. Geçtiğimiz 20 yılda toplam 20 milyar doları aşan bir satış tablosu yakalamışlardır. Ancak bu anlaşmazlığın yaşanmasının en büyük nedeni ise yine para olmuştur. Bazı iddialara göre FIFA, EA’dan her yıl istediği 15 milyon doları 2 katı gibi bir rakamı hanesine istiyordu.

Bu yaşanılan anlaşmazlık aslında oyuncular için çokta kötü bir durum değildir. Çünkü EA şirketi sonuçta EA motorunu kullanmaya devam edecektir. Ayrıca oyun içerisindeki çoğu anlaşmada devam etmektedir. Yani buradan da aslında bu durumun sadece bir isim değişikliği olduğu sonucuna varabiliriz.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşlerinizi aktarabilirsiniz.

EA Sports FC

Son yazımızı okudunuz mu ?

DJI, Mini 3 Pro Duyuruldu ! İşte Tüm Detaylar

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?