Epic Games ve Lego, Yeni Metaverse Platformu Kuruyor !
  1. Ana Sayfa
  2. Web

Epic Games ve Lego, Yeni Metaverse Platformu Kuruyor !

0

Oyun sektörünün önde gelen şirketlerinden birisi olan Epic Games ile fantastik oyuncakları, video oyunları ve çeşitli filmleri ile ün yapan Lego’nun ortak bir metaverse platformu kuracağı açıklandı. Yapılan iddialara göre iki büyük şirket, çocukların oynayabileceği bir sanal ortam geliştirmek istiyor. Gelin detaylara birlikte bakalım..

Metaverse kavramı her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Geleceğin teknoloji olarak adlandırılan Metaverse, gelecekte insanların gündelik hayatını sanal evrenlerde geçirebileceği bir ortam sağlıyor. Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan bu proje bir çok kişi ve şirket tarafından henüz onaylanmasa da her geçen gün yeni haberler ile karşımıza çıkıyor. Bugün ise Danimarka merkezli oyuncak şirketi olan Lego ile ABD merkezli oyun şirketi olan Epic Games, ortak bir Metaverse yaratacaklarını açıkladılar.

Yeni Metaverse Oluşturuluyor !

yeni-metaverseOyun sektörünün lideri konumunda olan Epic Games ile son yıllarda popülaritesini arttıran ve çok fazla satan Lego şirketi, çocukların rahatça oynayabileceği bir sanal ortam yaratmak için ortaklık kuracaklarını açıkladı. Epic Games şirketinin CEO’su Tim Sweneey’in yapmış olduğu açıklama;

Metaverse’te çocuklar ve aileler için tasarlanan eğlenceli bir alan oluşturmak için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.

Kurulan ortaklık hakkında şu an net bir bilgi verilmediğini söylemede fayda var. İki şirketin yapmış olduğu açıklamalarda, oluşturulan bu yeni metanın aile için olduklarından emin olduklarını açıkladılar.

Lego Grup ve Epic Games, internetin bir sonraki hâlinin çocukların iyiliği düşünülerek tasarlandığından; emin olmak için deneyimlerini birleştiriyor.”

Bu yeni oluşturulacak yeni metaversenin nasıl dizayn edileceği ve çıkış tarihi hakkında net bir; bilgi olmasa da, oluşan yeni alanın aile dostu olacağı kesin. Metaversenin çocuklar üzerindeki etkisinin bir soru işareti oluşturduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Şu an bulunan metaverselerde çeşitli cinsel içeriklerin olması aileleri korkutan bir detay olmuştu. Oluşacak bu yeni sanal ortamın ise ailelerin kontrolü altında olacağı ve çocukların olumsuz etkilenmemesi; için tasarlanacağının altını çizmemiz gerek.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? Aşağıda bulunan yorumlar kısmından bizlere görüşünüzü aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Netflix, Kripto Para Belgeseli Çıkarıyor !

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?