Elon Musk, Twitter Çalışanlarını İstifaya mı Zorluyor ?
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya

Elon Musk, Twitter Çalışanlarını İstifaya mı Zorluyor ?

0

Elon Musk Twitter Suçlama

Twitter şirketinin yeni sahibi olan Elon Musk, sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekiyor. Son olarak Elon Musk, ciddi bir suçlama ile karşı karşıya. Gelin detaylara birlikte bakalım..

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk’ın Twitter şirketini satın almasından sonra çeşitli olaylarda gündeme gelmeye devam etmektedir. Yaptığı her paylaşım ile olayların içerisinde bulunan Elon Musk, şimdi ise bir suçlamayla karşı karşıya.

Elon Musk, bu hafta üst düzey yetkililerden birinin aldığı ve şirketin eski yöneticisinin tepkisine neden olan yeni bir paylaşım yapmıştır. Yapılan bu paylaşımdan sonra eski yönetici, Elon Musk’ı sitenin üst düzey yöneticilerinden birini taciz ve tehdit hedefi yaptığını ifade etti.

Elon Musk, Taciz ve Tehdit Hedefi Yapmakla Suçlanıyor !

Elon-Musk-Twitter-Çalışanlarını-İstifaya-mı-Zorluyor

Twitter’ın eski CEO’su Dick Costolo, Elon Musk tarafından Twitter avukatı Vijaya Gadde’nin bulunduğu yeni bir paylaşıma karşılık verdi. Elon Musk, platformun hukuk, politika ve güvenliğinden sorumlu yöneticisi Gadde’nin solcu önyargısını hedefleyen yeni bir paylaşım yaptı. Bu yanıtın yanı sıra Donald Trump’ın platformdan engellemesi gibi kararlardaki rolünü de eleştirmiştir.

Tesla ve SpaceX CEO’su, şirketin Gadde tarafından yönlendirilen, ‘sol ön yargı’ olduğunu açıklamak; için bir fotoğrafı Twitter’da paylaştı. Paylaşılan bu tweet, Elon Musk’ın Gadde’yi, Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayar hikayesini inanılmaz derecede uygunsuz sansürü üzerine sert bir şekilde yargılamasından sonra gelmiştir.

Twitter şirketi Hunter Biden hakkındaki 2020 New York Post hikayesi ile ilgili paylaşıma sınırlama kararı; almasından sonra daha büyük bir hedef haline gelmiştir.

Şirketinin bu politikayı değiştirme kararını ise Gadde, resmi Twitter hesabından paylaşmıştır. Twitter ise bu olaylar esnasında New York Post’un hesabını askıya aldığını açıklamıştır. Elon Musk ise bu konu hakkında ;

“Gerçek bir haber yayınladığı için büyük bir haber kuruluşunun Twitter hesabını askıya almak; inanılmaz derecede uygunsuzdu.” dedi.

Dick Costolo ise Elon Musk’ın yapmış olduğu paylaşıma şu şekilde cevap verdi ; “Neler oluyor ? yeni satın aldığınız şirkette tacizlerin ve tehditlerin hedefi haline geliyorsunuz”. Daha sonra atmış olduğu tweette ise Costolo; “Zorbalık liderlik değildir” açıklamalarını yapmıştır. Twitter’ın eski CEO’sunun bu sözlerine cevap olarak Elon Musk;  “Neden bahsediyorsunuz ? sadece Twitter’ın politik yönden tarafsız olması gerektiğini düşünüyorum” demiştir.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir ? aşağıda bulunan yorumlar kısmından görüşlerinizi bize aktarabilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Elon Musk Twitter’dan Ne Kadar Para Kazanacak ?

Elon Musk Twitter Suçlama

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?