Elektrikli Fiat Egea Hibrit Tanıtıldı ! İşte Fiyatları
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Elektrikli Fiat Egea Hibrit Tanıtıldı ! İşte Fiyatları

0

Fiat Egea Hibrit !

Türkiye’de en çok satın alınan otomobillerin başında yer alan Fiat markası, Egea model arabasının motoruna hibrit motor ekledi. Sedan, Hatchback, Cross ve Corss Wagon modellerine eklenen hibrik motor seçeneği, 1.5 litrelik benzinli motor ile birlikte gelen 48 volt elektrikli motordan oluşuyor. İsterseniz biraz daha detaya inerek fiyatlandırmalarından da bahsedelim…

Türkiye’nin en çok tercih edilen araba modellerinden birisi olan Egea’ya hibrit motor seçeneği eklenmiştir. Fiat şirketi tarafından yapılan açıklamalarda, Egea modelinin hemen hemen tüm versiyonlarına hibrit motor seçeneğinin eklendiğini açıkladı.

Fiat Egea’da sadece tek bir hibrit motor seçeneği bulunuyor ve bu seçenek tüm modellere entegre edilmektedir. Bu durumda Egea’nın hibrit motor seçeneği bulunan arabalarında 1.5 litrelik turbo benzin motoru kullanılacaktır. 130 beygir güç ve 240 Nm tork kuvveti sunan bu bu motor, 15 kW’lik 48 volt elektrik motoru ile birlikte hazırlanıp eklenmektedir.

Fiat Egea’ya Hibrit Motor Geldi

yeni-fiat-egea-hibritHibrit motoru eklenen Fiat Egea model arabalarda başka bir ilk haberi daha geldi. Şirket tarafında yapılan açıklamalara göre hibrit motoru olan Egea modellerinde ilk defa 7 ileri DCT şanzıman kullanılacak. Yeni gelen bu şanzıman ile birlikte araba sürücüleri hızlı ve hissedilmeyen vites geçişleri yapabilecektir.

Fiat Egea modeli bakıldığında 5 farklı gövde tasarımına sahiptir. Bu farklı tasarımların içerisinde en çok satılan ve rekorlar kıran modeli Sedan ise kendi içinde Easy, Urban ve Lounge adıyla 3 farklı tasarıma sahip gelmektedir.

Elektrik Motorlu Fiat Egea Fiyatları

Egea Sedan Hibrit Modeli

  • Easy :509.900 TL
  • Urban : 529.900 TL
  • Lounge :559.900 TL

Egea Hatchback Hibrit Modeli

  • Urban : 549.900TL

Egea Cross Hibrit Modeli

  • Street : 534.900 TL
  • Urban : 554.900 TL
  • Lounge : 584.900 TL

Egea Cross Wagon Hibrit Modeli

  • Lounge : 589.900 TL

Fiat dolar kuruna göre fiyatların değişebileceğini aktardı.

Peki sizin bu konu hakkındaki görüşünüz nelerdir ? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Son yazımızı okudunuz mu ?

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Ne Oldu ?

Yeni açmış olduğumuz forum sitesini ziyaret ettiniz mi ? Eğer hala forum sitemize gitmediyseniz buraya tıklayarak sitemize gidebilir ve bir tartışma başlatabilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Google Haberlerde Bizi Takip Edin !

Hemen ücretsiz takip edin ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Google Haberler : https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMPznsQswiYPJAw?ceid=TR:tr&oc=3

Yazar Hakkında

Konu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?